Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Najlepsi wokaliści zaśpiewali w Mławie

Krzysztof Napierski / 23 kwietnia 2022

Znamy nazwiska laureatów X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary. Najlepsi śpiewacy – uczniowie szkół muzycznych oraz studenci i absolwenci uczelni muzycznych z całej Polski – zaśpiewali podczas koncertu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mławie.

Zgromadzoną w sali koncertowej publiczność, laureatów konkursu i jurorów powitał i o dotychczasowym przebiegu wokalnych zmagań powiedział dyrektor mławskiej PSM Wilhelm Taraszkiewicz. Przypomnijmy, że I etap konkursu – przesłuchania zdalne – odbył się 10 kwietnia 2022 r., natomiast jego zwycięzcy rywalizowali już na żywo w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie. Dziesięcioro najlepszych dało nazajutrz koncert w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, a 23 kwietnia wystąpiło w koncercie laureatów w Mławie, dostarczając widowni wspaniałych wrażeń artystycznych.

– Niestety tak się dziwnie składa, że coraz mniej muzyki klasycznej jest w naszych mediach, dlatego też wydaje mi się, że musimy mieć coraz większe serca do tego, abyśmy byli coraz bardziej silni w pracy na rzecz naszej kultury muzycznej, wokalnej. Dlatego też mam wielki szacunek do wszystkich tych, którzy tę pracę włożyli po to, aby ci młodzi i zdolni śpiewacy przyjechali do Mławy a także na różne inne konkursy, na które liczę, że przyjadą i będą także ciepło mówić o konkursie mławskim. Dziękuję kolegom jurorom, którzy dokonali wyboru, co zawsze nie jest proste – mówił z mławskiej sceny przewodniczący jury i kierownik artystyczny konkursu prof. dr hab. Tadeusz Pszonka. Wszystkim śpiewakom złożył serdeczne gratulacje i życzył znalezienia jak najlepszej drogi artystycznej kariery i dalszego rozwoju.

Patronem konkursu i fundatorem części nagród był Burmistrz Miasta Mława. Koncert laureatów poprowadził Michał Kukliński.

Więcej zdjęć na profilu facebookowym M Miasto Mława.

Nagrania filmowe z II etapu konkursu na profilu facebookowym Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie.

LAUREACI

Kategoria: Uczniowie Szkół Muzycznych:

Bartłomiej Mazurek – I nagroda (KLO im. bł. B. Markiewicza – Marki)

Ernest Tymczyszyn – II nagroda (SM I i II st. im. T. Szeligowskiego – Lublin)

Maria Wajzer – III nagroda (ZPSM im. F. Chopina – Warszawa)

Karolina Bielecka – wyróżnienie (PSM I i II st. im. S. Moniuszki – Jelenia Góra)

Kategoria: Studenci i Absolwenci Uczelni Muzycznych:

Filip Rutkowski – I nagroda (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

Mateusz Ługowski – II nagroda (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

Aneta Strzelecka – III Nagroda (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

Wiktoria Nowak – wyróżnienie (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

Roksana Korban – wyróżnienie (AM im. F. Nowowiejskiego – Bydgoszcz)

Adrian Janus – wyróżnienie (AM im. K. Szymanowskiego – Katowice)

Nagroda Specjalna prof. dr. hab. Tadeusza Pszonki – Dyrektora Artystycznego 55. Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w postaci udziału w jednym z koncertów festiwalowych w sierpniu 2022:

Mateusz Ługowski (AM im. I. J. Paderewskiego – Poznań)

KN, WT

fot.: Krzysztof Napierski