Mławska akordeonistka na tournée koncertowym po Niemczech | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mławska akordeonistka na tournée koncertowym po Niemczech

Magdalena Grzywacz / 28 maja 2019

Inga Piwowarska została zaproszona na tournée 36 koncertów w Niemczech w ramach Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego 2019 „Akkordeonale”, projektu muzycznego organizowanego po raz pierwszy w Europie.  

Skupia on muzyków z różnych państw, reprezentujących odmienne style i grających na różnych instrumentach. Inga Piwowarska - mławska akordeonistka studiująca obecnie na Uniwersytecie Sztuki w Bern (Szwajcaria) w klasie prof. T. Anzellottiego - wykonuje własną parafrazę utworów pochodzącej z Mławy kompozytorki Tekli Bądarzewskiej oraz utwory innych kompozytorów, m.in.: Josepha Haydna. Z wielkim entuzjazmem przyjmowane są przez publiczność jej aranżacje różnych, znanych europejskich kompozytorów, także Fryderyka Chopina.

Inga gra wspólnie z artystami z Mołdawii, Holandii, Belgii i Niemiec.

Trasa koncertowa muzyków po Niemczech rozpoczęła się 24 kwietnia w Karlsruhe (Tollhaus) i potrwa do 30 maja. Zakończy się koncertem w Kolonii (w Kulturkirche). To bardzo intensywne przedsięwzięcie – tournée składa się z 36 koncertów granych codziennie w innej miejscowości. Artyści występują na różnych scenach: w teatrach, klubach i kościołach. Profesjonalnie przygotowane koncerty odbywają się zawsze przy pełnej widowni. Międzynarodowy skład muzyków z Polski, Mołdawii, Holandii, Belgii i Niemiec pozwala publiczności poznać różne nurty folkowe i ciekawe wykonania kompozycji wielkich klasyków muzyki.

To kolejny międzynarodowy sukces Ingi Piwowarskiej, artystki związanej z Mławą i jednej z twarzy kampanii społecznej „Zamieszkaj w Mławie”. Więcej informacji o projekcie na stronach: www.akkordeonale.de, https://www.youtube.com/results?search_query=akkordeonale+2019

MG, IP/KSM