„Mława dla czystego powietrza 2022” podczas Biesiady Wólczańskiej | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

„Mława dla czystego powietrza 2022” podczas Biesiady Wólczańskiej

Krzysztof Napierski / 29 lipca 2022

Biesiada Wólczańska w tym roku odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia. Oprócz wielu atrakcji, na biesiadników będzie czekało stoisko „Mława dla czystego powietrza 2022”, gdzie będzie możliwość przybliżenia sobie zapisów ustawy antysmogowej, poznania dobrych praktyk w zakresie ochrony powietrza oraz uzyskania informacji o dofinansowaniu wymiany pieców węglowych.

Impreza rozpocznie się o 17:00 na placu Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie. Już od początku biesiady będzie można skorzystać ze stoiska „Mława dla czystego powietrza 2022” przygotowanego przez Urząd Miasta Mława w ramach zadania pn. „Mława dla czystego powietrza 2022 – akcje edukacyjno-informacyjne” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Pojawienie się tego namiotu związane jest z tym, że już od 1 stycznia 2023 roku na Mazowszu zacznie obowiązywać zakaz używania pozaklasowych kotów zasilanych paliwami stałymi – tzw. „kopciuchów”. Zakazem objęte zostaną także urządzenia grzewcze takie jak koza, piec kaflowy, kuchnia węglowa, piecokuchnia, trzony kuchenne oraz kominki, jeśli nie wyposażono ich w urządzenia odpylające. Nie wolno będzie również korzystać z kotłów nigdzie nie sklasyfikowanych albo w klasie niższej niż trzecia. Na wymianę pieca węglowego na gazowy oraz związany z tym koszt robocizny, materiałów instalacyjnych itp. będzie można dostać dofinansowanie z dwóch źródeł – z budżetu Miasta Mława (z lokalnego programu ograniczania niskiej emisji realizowanego od 2017 roku) oraz z programu „Czyste Powietrze”.

Wszystkich pragnących uzyskać więcej informacji na ten temat zachęcamy do skorzystania z namiotu „Mława dla czystego powietrza 2022” podczas Biesiady Wólczańskiej, a tych, którzy nie mogą tego zrobić, zapraszamy do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Mława (ratusz, pokój 12, nr tel. 23 654 33 82 wew. 312).

Joanna Dorota Kucińska / KSM

#Mazowszepomaga #programwsparcia #solidarnośćmazowiecka #CzystaMlawa #MlawaJestPiekna #Mlawa #MlawaPomaga

Mazowsze dla czystego powietrza

Mazowsze Serce Polski