Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Miejski Dom Kultury ogłasza konkursy z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Mławie

Krzysztof Napierski / 29 kwietnia 2022

W tym roku mija trzydzieści lat od powstania w Mławie Państwowej Straży Pożarnej. Z tej okazji MDK ogłasza dwa konkursy, w których mogą wziąć udział przedszkolaki (tylko konkurs plastyczny), uczniowie mławskich szkół podstawowych i średnich (konkursy plastyczny i literacki), a także osoby dorosłe (tylko konkurs literacki).

Prace mogą dotyczyć takich tematów jak, np.: udział środowiska strażackiego w szkoleniach, zawodach, akcjach ratowniczo-gaśniczych; zwalczanie klęsk żywiołowych, ekologicznych; ratownictwa technicznego, prowadzenia działań PSP na obszarach wodnych oraz historii pożarnictwa.

W konkursie literackim każdy autor może zgłosić jeden utwór napisany prozą lub wierszem, a w konkursie plastycznym jedną pracę mającą formę przestrzenną lub płaską. Do konkursów będą zakwalifikowane tylko teksty, które nie były wcześniej publikowane i nagradzane oraz prace plastyczne wykonane samodzielnie.

Nagrody w konkursach zostaną przyznane w poszczególnych kategoriach:

przedszkola (wyłącznie konkurs plastyczny)

  • klasy I – III;
  • klasy IV – VI;
  • klasy VII – VIII;
  • szkoły średnie;
  • osoby dorosłe (wyłącznie konkurs literacki).

Udział w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie wyklucza udziału w konkursie literackim. Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę w każdym z tych konkursów.

Prace zarówno na konkurs literacki, jak i plastyczny można składać do 20 maja 2022 r. w recepcji Miejskiego Domu Kultury w Mławie (poniedziałek-wtorek 8.00-16.00, środa-piątek 8.00-19.00, a także sobota-niedziela 12.00-19.00) lub przesyłać na adres: Miejski Dom Kultury w Mławie, ul. Stary Rynek 13, 06-500 Mława z dopiskiem „Konkurs plastyczny związany z obchodami 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Mławie” lub „Konkurs literacki związany z obchodami 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Mławie”.

Prace na konkurs literacki można także przesłać e-mailem na adres: h [dot] wieczorekatmdkmlawa [dot] com.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku czerwca i opublikowane na stronie organizatora www.mdkmlawa.com oraz fanpage’u Miejskiego Domu Kultury w Mławie i stronie www.mlawa.pl.

O terminie odbioru nagród laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

Regulaminy i karty zgłoszenia na stronie www.mdkmlawa.com.

Konkursy organizowane są pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.

BR/MDK

il.: Publicdomainvectors.org