Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

„Malowanie muzyką” – konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Krzysztof Napierski / 23 września 2021

Twardy orzech do zgryzienia miały jurorki oceniające prace uczestników trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Malowanie muzyką”. Artystyczne zmagania są jednym z elementów Victor Young Jazz Festivalu Mława ’21. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim autorom za udział w konkursie.

Na konkurs wpłynęło 116 prac: 49 autorstwa dzieci klas 0-III szkół podstawowych, 45 – uczniów klas IV-VI oraz 22 stworzone przez młodzież klas VII-VIII. Komisja konkursowa w składzie Joanna Rodowicz (Miejski Dom Kultury, przewodnicząca), Magdalena Grzywacz (Urząd Miasta Mława) i Hanna Matecka-Wieczorek (Miejski Dom Kultury) w każdej z kategorii przyznała nagrody główne oraz wyróżnienia. Nagrodzone prace będzie można podziwiać na wystawie w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury – wernisaż odbędzie się w piątek 24 września o godz. 20:00. Zaplanowano także charytatywną licytację nagrodzonych prac – dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie młodych podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Licytację poprowadzą Ewa Banaś z Fundacji Fort Art i prof. Piotr Kaliciński – kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka.

 

LAUREACI KONKURSU:

 

KATEGORIA KLAS 0-III

I MIEJSCE: Kaja Olszewska, kl. II, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

II MIEJSCE: Gabriela Wasiewicz, kl.III, Zajezdnia Kultury Pleszew

III MIEJSCE: Tola Sychowska, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

III MIEJSCE: Milla Siejka, kl. II, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

WYRÓŻNIENIE: Łucja Krakowiak, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 Rogoźno

WYRÓŻNIENIE: Amelia Gembalska, kl. III, Zajezdnia Kultury Pleszew

WYRÓŻNIENIE: Tobiasz Guzicki, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 4 w Mławie

WYRÓŻNIENIE: Leon Lipski, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 3 Rogoźno

WYRÓŻNIENIE: Bartosz Puszcz, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

 

KATEGORIA KLAS IV-VI

I MIEJSCE: Jakub Szymański, kl. V, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

II MIEJSCE: Susan Hrdlicka, kl. VI, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

II MIEJSCE: Maja Spyra, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

III MIEJSCE: Hanna Rykała, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 13 w Częstochowie

III MIEJSCE: Antonina Ruda, kl. IV, Zajezdnia Kultury Pleszew

WYRÓŻNIENIE: Kinga Zyśk, kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

WYRÓŻNIENIE: Weronika Gruca, kl. V, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

WYRÓŻNIENIE: Sandra Śwircz, kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

WYRÓŻNIENIE: Monika Majer, kl. V, Szkoła Podstawowa nr 3 Rogoźno

WYRÓŻNIENIE: Gabriela Balińska, kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie

 

KATEGORIA KLAS VII-VIII

I MIEJSCE: Zuzanna Wójcik, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie

II MIEJSCE: Aniela Stypik, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ciechanowie

II MIEJSCE: Patrycja Gołębiewska, kl. VII, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

III MIEJSCE: Alicja Jankowska, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie

III MIEJSCE: Patrycja Jaskulska, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie

WYRÓŻNIENIE: Maria Lewandowska, kl. VII, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Lisz, kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie

WYRÓŻNIENIE: Youbin Huang, kl. VII, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie