Klasy VII-VIII z SP nr 1 w Mławie na wycieczce „Podążając tropem wiedźm”  | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Klasy VII-VIII z SP nr 1 w Mławie na wycieczce „Podążając tropem wiedźm” 

Agnieszka Puzio-Dębska / 27 maja 2024

W dniach 20 - 24 maja 2024 r.  uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami udali się na podbój woj. Świętokrzyskiego. Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Sabat Krajno, gdzie uczniowie  podziwiali piękno architektury światowej ujęte w miniaturach. Podążając szlakiem wiedźm, przenieśli się na wyższy „level” rozrywki podczas seansu w kinie 6d oraz lunaparku. 

Dzień 2 to przełamywanie słabości i podziwianie widoków z góry. Zdobyli Górę Świętego Krzyża i Łysicę, wspinając się po skalnych schodach w otoczeniu lasu. 

Dzień 3 to relaks i regeneracja sił w obiekcie Baseny tropikalne" Bińkowski Resort" w Kielcach oraz gry i zabawy.

Czwartego dnia czarownice zawiodły uczniów  do Kielc. Zwiedzili Kadzielnię oraz centrum Geoedukacji  poznając ciekawostki geologiczne i ewolucyjne. 

Dzień 5 to czas nowinek historycznych u podnóża zamku w Chęcinach, urokliwym miasteczku, na wzgórzu którego znajduje się zamek pobudowany przez królów z dynastii Piastów. 

Podróżowanie po ziemi świętokrzyskiej zakończyli zwiedzeniem słynnej Jaskini "Raj" , gdzie osobiście mogli podziwiać stalaktyty, stalagmity i stalagnaty w towarzystwie nietoperzy. 

Podsumowując- 5 dniowa przygoda pełna wrażeń , wzruszeń i niezapomnianych wspólnych wspomnień.