Wielkość czcionki

Tłumacz Migam.org

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Już w piątek główne uroczystości obchodów rocznicowych mławskiej OSP

Krzysztof Napierski / 12 października 2021

Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie świętuje w tym roku 140. rocznicę swojego istnienia. Główne obchody jubileuszowe odbędą się w piątek 15 października. Zapraszamy wszystkich do celebrowania tego uroczystego momentu w historii mławskich druhów ochotników i ich jednostki.

Piątkowe obchody rozpoczną o godz. 9:00 zbiórka gości i pododdziałów OSP na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie (ul. Padlewskiego 15) i zwiedzanie strażnicy OSP. Równolegle odbędzie się symboliczne otwarcie Skweru Druha Zygmunta Wiśniewskiego u zbiegu ulic Narutowicza i Padlewskiego (w uroczystości wezmą udział potomkowie zasłużonego mławskiego strażaka). Następnie uczestnicy przemaszerują do kościoła pw. Świętej Trójcy przy ul. Stary Rynek, gdzie o godz. 10:00 rozpocznie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery. Po jej zakończeniu, w Miejskim Domu Kultury o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie zamknięte pod hasłem „Dawniej i dziś, Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie”, w którym wezmą udział strażacy i zaproszeni goście. Zwieńczeniem piątkowych uroczystości będzie wernisaż „Superbohaterowie w 140-lecie OSP w Mławie” w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej (godz. 14:30).

Przypomnijmy, że preludium tegorocznego świętowania przeżywaliśmy w lipcu br., kiedy to podczas Dni Mławy odsłonięto pamiątkowy hydrant przy dawnej siedzibie OSP przy ul. Żeromskiego oraz zaprezentowano wystawę zabytkowych i współczesnych wozów strażackich i historyczną ekspozycję przygotowaną przez muzeum w mławskim parku.

KN / KSM