Sportowcy z „Dwójki” Mistrzami Powiatu w Lekkiej Atletyce | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Sportowcy z „Dwójki” Mistrzami Powiatu w Lekkiej Atletyce

Lidia Gniadek / 19 maja 2016

W połowie maja 2016 roku odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu mławskiego na stadionie MOSiR w Mławie. Po przemówieniach Pana Burmistrza i Pana Starosty rozpoczęły się zmagania uczniów szkół gimnazjalnych z całego powiatu mławskiego.

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Mławie liczyła 55 osób. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach 100, 200, 300, 400, 600, 800, 1000 1500 metrów, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, sztafetach 4 x 100 m i w sztafecie olimpijskiej. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając  wiele złotych, srebrnych i brązowych medali , oprócz tego było jeszcze sporo czwartych i piątych miejsc, które również przynosiły punkty do klasyfikacji generalnej szkół. Należy wyróżnić Dominika Breńskiego, który zdobył złoty medal w skoku w dal i srebrny medal w biegu na 100m; Pawła Czymerskiego, zdobywcę złotego medalu na 200m; Radosława Zmudczyńskiego, zwycięzcę biegu na 400m; Przemysława Cieślaka, srebrnego medalistę biegu na 300m i Bartosza Grabowskiego, brązowego medalistę w tym biegu; Olafa Sobotkę, srebrny medal w biegu na 800m; Karol Szechalewicz – srebrny medal w skoku wzwyż; Piotr Wolski – brązowy medal w biegu na 1000m; Laura Miecznikowska – złoty medal w pchnięciu kulą; w skoku w dal i w skoku wzwyż złote medale zdobyła Julia Grzegorowska i w tych samych konkurencjach srebrne medale zdobyła Małgorzata Dzięgielewska. Z bardzo dobrej strony pokazały si ę nasze sztafety 4x100m; prowadzona przez Pana Dariusza Piekarskiego sztafeta chłopców klas trzecich (w składzie Czymerski, Wiącek, Bartkowski, Breński) zdobyła złoty medal  a  chłopców klas drugich medal brązowy. Natomiast sztafeta dziewcząt klas trzecich również zajęła pierwsze miejsce. To właśnie te medale przyczyniły się do tego,że Gimnazjum nr 2 w Mławie zajęło pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji ogólnej zarówno w klasyfikacji chłopców jak i dziewcząt. Na uwagę zasługują również czwarte miejsca Kacpra Zielińskiego w biegu na 400 metrów i Tomka Wiącka w biegu na 200 metrów, którym niewiele zabrakło do podium ale punkty wywalczone przez tych chłopców również wpłynęły na  klasyfikację ogólną. Nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie składają podziękowania wszystkim  uczniom, którzy brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce.