Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Plebiscyt na Sportowca i Trenera Roku

Agnieszka Puzio-Dębska / 29 lutego 2012

Burmistrz Miasta od 2002 roku nagradza najbardziej wyróżniających się sportowców, trenerów, drużyny którzy w swoich dziedzinach osiągają mistrzostwo.

Nominowani w kategoriach to osoby wskazane przez działaczy sportowych oraz dziennikarzy. Laureaci w poszczególnych latach byli różnie wybierani. Aktualnie jest pięć kategori:

  • Dzieci i Młodzicy
  • Juniorzy Młodsi i Juniorzy
  • Seniorzy i Weterani
  • Trenerzy
  • Drużyna Roku

Organizatorami plebiscytu są:

  • Burmistrz Miasta Mława,
  • Tygodnik lokalny „Głos Mławy" (w latach 2003 - 2012)
  • Rada Sportu Miasta Mława
  • TV Mława

Plebiscyt na sportowca i trenera roku corocznie wieńczy Gala Sportu na której wręczane są najlepszym nagrody.

Do tej pory wytypowano oraz nagrodzono następujących mławskich sportowców:

Wyniki Plebiscytu na Sportowca 2002 roku

1. Michał Łuksiak - 1332 pkt

2. Justyna Zembrzuska - 868 pkt

3. Monika Miałka - 676 pkt

4. Witold Błaziński – 623 pkt

5. Kacper Olejarczyk – 505 pkt

6. Piotr Karolkowski – 496 pkt


Wyniki Plebiscytu na Sportowca 2003 roku

1. Michał Łukasiak – 5072 pkt

2. Kacper Olejarczyk - 3590 pkt

3. Agnieszka Perzyńska – 3459 pkt

4. Adriana Próchniak – 3146 pkt

5. Maciej Rogalski – 2442 pkt

6. Jarosław Szmyt – 2021 pkt

7. Norbert Rosik – 1995 pkt

8. Marcin Rogoziński – 1856 pkt

9. Łukasz Zabłocki – 1766 pkt

10. Emilia Kaczmarska - 1746 pkt

11. Aleksandra Kanigowska – 1494 pkt

12. Artur Sawlewicz – 1441 pkt

13. Piotr Karolkowski - 1402 pkt

14. Justyna Zembrzuska – 1329 pkt

15. Piotr Musiał - 1103 pkt

16. Monika Miałka – 1092 pkt

17. Piotr Szczepkowski - 1019 pkt


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2004 roku

1. Michał Łukasiak – 3826 pkt

2. Kacper Olejarczyk - 2228 pkt

3. Łukasz Pabich – 1930 pkt

4. Mariusz Walczak – 1606 pkt

5. Daria Kaszuba – 1220 pkt

6. Karina Kaszuba – 1202 pkt


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera 2005 roku

Seniorzy i młodzieżowcy

Suma głosów - 782

1. Kacper Olejarczyk - 680 głosów

2. Przemysław Osiecki  - 40 głosów

3. Piotr Falencki - 33 głosów

4. Magdalena Fabisiak - 18 głósów

5. Andrzej Skórski - 7 głosów

6. Katarzyna Cendrowska - 4 głosy

Juniorzy

Suma głosów - 665

1. Aleksandra Kanigowska - 277 głosów

2. Łukasz Pabich – 251 głosów

3. Paweł Mądrzak - 37 głosów

4. Dominik Lemanek - 31 głosów

5. Piotr Melchinkiewicz - 29 głosów

6. Marcin Osiecki – 25 głosów

7. Angelika Sobiecka –12 głosów

8. Aleksandra Piechuta - 3 głosy

Trenerzy

Suma głosów - 148

1. Witold Gromowski - 103 głosów

2. Waldemar Laszczych - 24 głosów

3. Cezary Goljasz – 21 głosów


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera 2006 roku

SENIORZY I MŁODZIEŻOWCY

I miejsce: Robert Wróblewski - 163 głosy

II miejsce: Marcin Rybicki - 144 głosy

III miejsce: Mariusz Walczak - 112 głosów

IV miejsce: Emilia Bartkowska - 109 głosów

V miejsce: Aleksandra Sieńska - 98 głosów

VI miejsce: Karolina Stando - 73 głosy

VII miejsce: Robert Rybka - 33 głosy

VIII miejsce: Maciej Prusinowski - 6 głosów

IX miejsce: Jakub Wróblewski - 0 głosów

JUNIORZY

I - Marcin Burakowski - 1254 głosy

II- Dawid Pydyn - 891 głosów

III - Zuzanna Tomkielska i Maciej Więckowski - 616 głosów

IV - Aleksandra Kanigowska - 431 głosów

V - Michał Słomiński - 229 głosów

VI - Łukasz Pabich - 212 głosów

VII - Paweł Domżalski - 121 głosów

VIII - Agnieszka Perzyńska - 93 głosów

IX - Arkadiusz Przybysz - 90 głosów

X - Angelika Sobiecka - 49 głosów

XI - Mateusz Witkowski - 18 głosów

XII - Kamila Witkowska - 16 głosów

XIII- Paweł Wacikowski - 15 głosów

XIV - Grzegorz Rudyk - 7 głosów

TRENERZY

I - Waldemar Łaszczych - 138 głosów

II - Witold Gromowski - 122 głosy

III - Henryk Kacprzak - 92 głosy

IV - Michał Chlastosz - 28 głosów

V - Bartłomiej Szarżanowicz - 13 głosów


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera  2007 roku

Seniorzy i młodzieżowcy

- Aleksandra Kanigowska – 498

- Przemysław Osiecki – 271

- Mariusz Walczak – 121

Juniorzy

- Maciej Więckowski, Zuzanna Tomkielska – 994

- Marcin Burakowski – 608

- Aleksandra Zakrzewska – 229

Trenerzy

- Witold Gromowski – 160

- Waldemar Łaszczych – 37

- Mirosław Karwiński - 14


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera 2008 roku

Senior i Junior

- I miejsce - Łukasz Pabich

- II miejsce - Aleksandra Kanigowska

- III miejsce - Mariusz Walczak

Kadet i Młodzik

- I miejsce – Angelika Sobiecka

- II miejsce – Olga Kowalewska

- III miejsce – Angelika Fijałkowska

Trener

- I miejsce – Waldemar Łaszczych

- II miejsce – Mirosław Karwiński

- III miejsce – Katarzyna Malinowska


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2009 roku

Senior i Junior

- I miejsce - Łukasz Pabich

- II miejsce - Angelika Fijałkowska

- III miejsce - Aleksandra Kanigowska

Kadet i Młodzik

- I miejsce – Piotr Tylicki

- II miejsce – Milena Matyga

- III miejsce – Aleksandra Zakrzewska, Krystian Bielski

Trener

- I miejsce – Mirosław Karwiński

- II miejsce – Cezary Kądrzycki

- III miejsce – Grzegorz Kuciński, Bartłomiej Szarżanowicz

Drużyna roku:

- I miejsce – Piłka Nożna, Trampkarze, Miejski Klub Sportowy Mława


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę  2010 roku

Senior i Junior

- I miejsce - Łukasz Pabich

- II miejsce - Angelika Fijałkowska

- III miejsce - Aleksandra Kanigowska

Kadet i Młodzik

- I miejsce – Piotr Tylicki

- II miejsce – Milena Matyga

- III miejsce – Aleksandra Zakrzewska, Krystian Bielski

Trener:

- I miejsce – Mirosław Karwiński

- II miejsce – Cezary Kądrzycki

- III miejsce – Grzegorz Kuciński, Bartłomiej Szarżanowicz

Drużyna roku:

- I miejsce – Piłka Nożna, Trampkarze, Miejski Klub Sportowy Mława


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2011 roku

Kategoria Senior i Junior 

I miejsce -  Filip Kowalczyk, siatkówka, Klub Sportowy Zawkrze Mława

II miejsce ex aequo  - Ewelina Gralewicz i Rafał Pryk, taniec towarzyski, Mławskie Centrum Tańca oraz Mariusz Walczak, piłka nożna, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

III miejsce - Krystian Bielski, kickboxing, Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum 2 Mława

Kategoria Kadet i Młodzik 2011

I miejsce - Bartosz Szczepański, pływanie, Płetwal Mława

II miejsce - Andżelika Łyczek, pływanie, Płetwal Mława

III miejsce -  Sebastian Milewski, piłka nożna,Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

Kategoria Trener 2011 roku

I miejsce - Adam Kuligowski, trener piłka nożna, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

II miejsce - Grzegorz Kuciński, trener siatkówka, Klub Sportowy Zawkrze Mława

III miejsce - Michał Chlastosz, trener pływanie, Płetwal Mława

Drużyna 2011 roku

Siatkówka, seniorzy, Klub Sportowy Zawkrze Mława

Pozostałe wręczone nagrody to:

• Ambasador 2011 – Piotr Karolkowski (judo)

• Odkrycie 2011 roku – Aleksandra Liszewska, Rafał Sulwirski - lekkoatletyka, Klub Sportowy Zawkrze Mława

• Sportowa Impreza 2011 Roku – Rekiny Futbolu, Mistrzostwa Chorągwi Mazowieckiej w Halowej Piłce Nożnej


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2012 roku

Kadet i Młodzik 2012 roku

I miejsce – Aleksandra Liszewska - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – lekkoatletyka

II miejsce - Aleksandra Kowalska, Klub Sportowy Płetwal Mława

III miejsce - Maja Więckowska i Michał Nowotczyński - Mławskie Centrum Tańca

Senior i Junior 2012 roku

I miejsce – Wojciech Łachut - Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – triatlon

II miejsce - – Bartosz Grędziński – Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – kolarstwo górskie

III miejsca:

- Krystian Bielski kickboxing, Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum 2 Mława

- Michał Różański - Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – kolarstwo górskie

- Zuzanna Tomkielska i Maciej Więckowski - Mławskie Centrum Tańca

Trener 2012 roku

I miejsce - Michał Chlastosz, Klub Sportowy Płetwal Mława

II miejsce - Andrzej Karpiński - Miejski Klub Sportowy „Mławianka Mława"

III miejsce - Bartłomiej Szarżanowicz - Mławskie Centrum Tańca

Drużyna 2012 roku - drużyna piłki nożnej rocznik 2002 - Miejski Klub Sportowy „Mławianka Mława"

Sportowa Impreza 2012 Roku - Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Klubu Płetwal pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława z udziałem trzykrotnej medalistki olimpijskiej Otylii Jędrzejczak


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2013 roku

Kategoria Dzieci Młodzicy

I miejsce - Olga Pietrzak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Jakub Szczepański, Klub Pływacki Płetwa Mława

III miesce - Maja Więckowska i Michał Nowotczyński, Klub Sportowy Mławskie Centrum Tańca

Kategoria Junior Młodszy i Juniorzy

I miejsce - Rafał Sulwirski, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Andżelika Łyczek, Klub Pływacki Płetwa Mława, pływanie

III miejsce - Julia Giesek i Szymon Zakrzewski, Klub Sportowy Mławskie Centrum Tańca

Kategoria Senior i Weteran

I miejsce - Alfred Jóźwiak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Bartosz Grędziński, Stowarzyszenie Sportowo- Rekreacyjne Tempo Mława kolarstwo

III miejsce - Bolesław Mąka, wyciskanie ciężarów

Kategoria Trener Roku

I miejsce - Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Michał Chlastosz, Klub Pływacki Płetwal Mława

III miejsce - Andrzej Karpiński, Miejski Klub Sportowy „Mławianka Mława"

Drużyna Roku

Koszykówka Klub Sportowy "Zawkrze Mława" w kategorii kadet młodszy 98

Sportową Imprezą 2013 Roku został Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Mławianka Cup" z okazji 90 lecia klubu.


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2014 roku

Kategoria Dzieci Młodzicy

I miejsce: Julia Wtulich - Klub Sportowy Zawkrze Mława

II miejsce: Katarzyna Kucka – Klub Sportowy Zawkrze Mława

III miejsce: Przemysław Obłąkowski - Klub Sportowy Zawkrze Mława

Kategoria Junior Młodszy i Juniorzy

I miejsce: Andżelika Łyczek – Klub Pływacki Płetwa Mława

II miejsce: Rafał Sulwirski- Klub Sportowy Zawkrze Mława

III miejsce: Olga Pietrzak - Klub Sportowy Zawkrze Mława

Kategoria Senior i Weteran

I miejsce: Alfred Jóźwiak - Klub Sportowy Zawkrze Mława

II miejsce: Henryk Kuciejczyk – Klub Sportowy Tempo Mława

III miejsce: Ewa Szlagor – Klub Sportowy Igan Mława

Kategoria Trener Roku

I miejsce: Michał Chlastosz – Klub Pływacki Płetwal Mława

II miejsce: Waldemar Łaszczych - Klub Sportowy Zawkrze Mława

III miejsce: Adam Fedoruk - Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

Drużyna Roku 2014 – Drużyna Piłki Ręcznej Dziewcząt Gimnazjum nr 1

Impreza Sportowa 2014 Roku - Turniej Rekreacyjno – Sportowy  Szkół Podstawowych kl. II-III organizowana przez Klub Sportowy Zawkrze Mława oraz Mławską Halę Sportową

 


 

Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2015 roku

Kategoria Dzieci Młodzicy:

I miejsce – Dominik Breński, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", lekkoatletyka

II miejsce – Marcel Malinowski, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

III miejsce – Jakub Szczepański, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

Kategoria Junior Młodszy i Juniorzy:

I miejsce – Olga Pietrzak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", lekkoatletyka

II miejsce – Andżelika Łyczek, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

III miejsce – Przemysław Cieślak, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

Kategoria Senior i Weteran:

I miejsce – Bartosz Grędziński, Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „Tempo" Mława, kolarstwo górskie

II miejsce – Alfred Jóźwiak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", lekkoatletyka

III miejsce – Szymon Masiak, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

Kategoria Trener Roku:

I miejsce – Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", lekkoatletyka

II miejsce – Andrzej Karpiński, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

III miejsce – Michał Chlastosz, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

Najlepsza Impreza Sportowa 2015 Roku – Dan-Bud Amatorska Liga Futsalu

Drużyna Roku 2015 - drużyna Orlików piłki nożnej, Miejskiego Klubu Sportowego „Mławianka" Mława, rocznik 2005


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2016

Kategoria Dzieci i Młodzicy:

I miejsce - Eryk Grabowski, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

II miejsce - Jakub Szczepański, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

III miejsce - Natalia Zawadzka, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna

Kategoria Juniorzy Młodsi i Juniorzy:

I miejsce - Olga Pietrzak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Andżelika Łyczek, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

III miejsce - Piotr Tkaczyk, Klub Mławskie Centrum Sztuk Walki Mława sekcja kick boxing

Kategoria Senior i Weteran:

I miejsce - Bolesław Mąka, podnoszenie ciężarów

II miejsce - Adrian Świderski, Kolarstwo szosowe/torowe

III miejsce -Bartosz Grędziński, Klub Sportowy „Tempo Mława", kolarstwo górskie

Kategoria Trener Roku:

I miejsce - Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Piotr Król, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

III miejsce - Michał Chlastosz, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

Drużyna Roku 2016 – Drużyna Mławianki Mława U-15 Trampkarze

Sportowe Wydarzenie 2016 Roku – Wystawa w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej „Sport w Mławie, historia i współczesność",  organizatorzy: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Archiwum Państwowe w Warszawie, Oddział w Mławie, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", grupa działaczy sportowych


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2017

Kategoria Dzieci i Młodzicy: 

I miejsce - Gabriela Goschorska, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna, Mławski Klub Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława

II miejsce - Wiktor Bryks, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

III miejsce - Patryk Bedra, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna, Mławski Klub Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława

Kategoria Juniorzy Młodsi i Juniorzy:

I miejsce - Andżelika Łyczek, Klub Pływacki Płetwal Mława

II miejsce - Paweł Kacper Jaworski, Husaria Mława, Mławskie Centrum Sportów Walki

III miejsce - Bartosz Bojarski i Katarzyna Rychlica, Klub Sportowy Elite Dance Mława

Kategoria Senior i Weteran:

I miejsce - Maja Bużycka, Klub Twister Team

II miejsce - Marcin Tomczak, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

III miejsce - Sebastian Milewski, Zagłębie Sosnowiec

Kategoria Trener Roku

I  miejsce - Michał Chlastosz, Klub Pływacki Płetwal Mława

II miejsce - Andrzej Karpiński, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

III miejsce - Artur Możdżonek, Akademia Sztuk Walki SENSHI

Drużyna Roku 2017 – Drużyna siatkarzy seniorów Klubu Sportowego „Zawkrze Mława"

Sportowa Impreza 2017 Roku - II Cross Północnego Mazowsza śladem Żołnierzy Września, dystans 21 km, bieg towarzyszący - Ruda Dycha na 10 km, organizatorzy: Mirosław Reks, Andrzej Leszczyński

Sportowe Wydarzenie 2017 Roku - wystawa „Historia Polskiej Siatkówki oraz mecz pomiędzy drużynami Gwiazdy Piłki Siatkowej i Klubu Sportowego „Zawkrze Mława", organizatorzy: Klub Sportowy „Zawkrze Mława", Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Volley Bajka Muzeum Siatkówki w Warszawie