Twoje miejsce.
Twój czas.

Siatkarki Gimnazjum nr 1 z tytułem wicemistrzowskim

Lidia Gniadek / 25 stycznia 2017

Hala w Szreńsku była areną mistrzostw powiatu mławskiego w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantek mławskiego Gimnazjum nr 1 prowadzonych przez Iwonę Kohut-Sadza.

Szreński obiekt nie jest znany naszym zawodniczkom. Zanim przyzwyczaiły się do jego specyfiki, przyszło im rozegrać spotkanie z gospodyniami. Miejscowy zespół wykorzystał do perfekcji atut własnej Sali. Wygrał pewnie 2:0 – pozwalając mławiankom na zdobycie w setach odpowiednio piętnastu i jedenastu punktów.

Szreńszczanki poszły za ciosem. W kolejnym spotkaniu pokonał również bez straty seta konkurentki z Radzanowa. Ten rezultat oznaczały, że kwestia mistrzostwa została już rozstrzygnięty. Cieszyły z niego zawodniczki ze Szreńska, pozostałym dziewczętom pozostała jedynie walka o drugie miejsce.

Zwycięsko z batalii wyszły reprezentantki „jedynki”.

12.01.2017 roku w Szreńsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt, gdzie nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce, przegrywając tylko z gospodyniami turnieju. Następnym razem będą pierwsze ;).
- Patrycja Połomka 2d

Hala Sportowa w Szreńsku była po raz drugi organizatorem mistrzostw powiatu mławskiego szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska, triumfując w obydwu kategoriach. Dla drużyny żeńskiej było to siedemnaste zwycięstwo z rzędu.

W kategorii dziewcząt o prymat w powiecie walczyły tylko trzy zespoły. Podopieczne Pawła Szałkowskiego były poza zasięgiem. W pierwszym meczu pokonały w dwóch setach do 15 i 11 mławską „jedynkę”. W drugim pojedynku potrzebowały dwóch setów (do 23 i 11) do pokonania rówieśniczek z Radzanowa. W meczu o drugie miejsce podopieczne Iwony Sadzy- Kohut z mlawskiej „jedynki” po tie breaku pokonały Radzanów (-20, 19, 9). Dziewczęta ze Szreńska zagrają w zawodach rejonowych XIX MIMS w Ciechanowie.