Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Niepodległość w tańcu – 1918 - 2018, Fundacja Wszystkie Mazurki Świata świętuje w szkołach

Agnieszka Puzio-Dębska / 12 października 2018

W ramach projektu „Niepodległość w tańcu” Fundacja Wszystkie Mazurki Świata przygotuje interaktywną audycję dla dzieci, podczas której będą grać, tańczyć i pokazywać fragmenty archiwalnych nagrań autentycznych wiejskich tańców. Zaproszą dzieci do tańca najprostszych tańców -  wirowanie w mazurku, tupanie w polce, pędzenie ć za beskidzkim koniem, chodzenie w chodzonym, skakanie w gołąbku, prowadzenie różnych figur w „flagowym” dla Mławy tańcu „kontro”.

Świętując niepodległość szukamy sposobów na wyrażanie wolności, radości i wspólnoty. Wspólny taniec od niepamiętnych czasów był narzędziem zarówno do wyrażania – i doświadczania – bycia razem, jak i ekspresji wszystkich ludzkich – wspólnych i indywidualnych – emocji. W krokach i ruchach tańca zapisana jest zarówno historia lokalnych mistrzów tańca jak i wzajemnych wpływów, a nawet międzynarodowych mód. Cała ta historia i wiedza zapisana jest w tańcach różnych regionów Polski – to część naszej tożsamości dzisiaj i zapas możliwości na przyszłość.

W trzech mławskich szkołach, podczas dziewięciu koncertów przedstawiciele Fundacji Wszystkie Mazurki Świata, w tym Janusz Prusinowski spotka się z ponad tysiącem dzieci, by razem cieszyć się Setnymi Urodzinami Niepodległej Polski.

Koncerty będą miały miejsce:

  • 24 października od 8.55 – w Zespole Placówek Oświatowych nr 2, Szkole Podstawowej nr  4,  ul. Graniczna 38
  • 25 października od 8.55 – w Zespole Placówek Oświatowych nr 1,  ul. Warszawska 52
  • 26 października od 8.55 – w Zespole Placówek Oświatowych nr 3, Szkole Podstawowej nr 7,  ul. Ordona 14

plakat%20mazurki.jpg