Twoje miejsce.
Twój czas.

Kolejne sukcesy sportowe uczniów Gimnazjum nr 1

Agnieszka Puzio-Dębska / 04 października 2012

Dobiegły końca rywalizacje gimnazjalistów w lekkiej atletyce w roku szkolnym 2011 – 2012. Mistrzostwa Powiatu odbyły się w maju. Uczniowie Gimnazjum nr 1 wywalczyli wtedy 28 medali. W końcowej klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły I miejsce, natomiast chłopcy znaleźli się na II.

W związku z kalendarzem zawodów, kolejne rozgrywki odbyły się dopiero we wrześniu. I tak 11 września rozpoczęły się Mistrzostwa Rejonu Ciechanów. Wzięło w nich udział 9 osób, a trzy z nich zakwalifikowały się na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 19 września w Płocku.

Nasze gimnazjum reprezentowali:

• Urszula Szymańska – brązowy medal w skoku wzwyż na Mistrzostwach Rejonu Ciechanów.
  • Marcin Rychcik – złoty medal w biegu na 1000 m.
  • Dominik Sadowski – złoty medal w skoku wzwyż.

Dodatkowo Dominik Sadowski zdobył srebrny medal w skoku wzwyż na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Płocku.

Nauka w naszym gimnazjum daje możliwość realizowania się młodzieży w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest właśnie sport, który oprócz walorów zdrowotnych hartuje charaktery, wyzwala ambicje i emocje.