Mława[0]

Opublikowane na: Mława (www.mlawa.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Relaks na Skwerze Victora Younga? Czemu nie!

Publikowane od

Jednym z elementów niedawnego Victor Young Jazz Festivalu Mława ’21 było odsłonięcie pamiątkowego postumentu na Skwerze Victora Younga w naszym mieście. Tablica ze zdjęciem kompozytora zawiera najważniejsze informacje na temat bohatera tego cyklicznego wydarzenia kulturalnego.

Postument na skwerze u zbiegu ulic Długiej i Płockiej odsłonili w sobotę 25 września współtwórcy mławskiego festiwalu jazzowego: dyrektor artystyczny i pianista Kuba Stankiewicz, Grażyna Janusz (prezes) i Ewa Banaś z Fundacji For Art, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie Edyta Suszek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz i wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik. Podczas kameralnej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć przybyłych na festiwal miłośników jazzu – mieszkańców Mławy i gości z Polski.

Zachęcamy do odwiedzania Skweru Victora Younga i zażywania chwil relaksu w tym wyjątkowym – przypominającym o wybitnym amerykańskim kompozytorze z mławskimi korzeniami – miejscu, a także do przypomnienia sobie tegorocznego Victor Young Jazz Festivalu Mława w naszej fotorelacji TUTAJ.

KN / KSM

fot.: Magdalena Grzywacz


Adres źródłowy: https://www.mlawa.pl/artykul/relaks-na-skwerze-victora-younga-czemu-nie