Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Pierwszaki z „Siódemki” zaprosiły burmistrza na pasowanie

Magdalena Grzywacz / 09 października 2018

Uczniowie rozpoczynający naukę w pierwszych klasach Szkoły Podstawowej nr 7 odwiedziły Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego, by zaprosić go na uroczystość pasowania.

Ten ważny dla nich moment nastąpi w poniedziałek 15 października. Burmistrz zapewnił, że będzie chciał towarzyszyć im w zbliżającej się uroczystości. Ze swoimi gośćmi porozmawiał też na tematy związane z ich szkolnymi obowiązkami oraz wolnym czasem. Jak się okazało, dzieci doskonale znają magiczne słowa, bardzo ważne w codziennej komunikacji – m.in. „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”. Wiedzą też sporo o bezpieczeństwie, czego dowodem były choćby odblaskowe elementy ubrań, w których wyruszyły w drogę do ratusza. Burmistrz dał im dodatkowo w prezencie modne dzisiaj odblaskowe sznurowadła.

Przed spotkaniem z gospodarzem miasta, pierwszaki miały okazję zwiedzić kilka miejsc ratusza i dowiedzieć się interesujących faktów z historii i współczesności tego budynku. Ich przewodniczką była Rzecznik Prasowa Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz.

KN / UMM