Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Chętnych przybywa – 300 studentów na mławskim UTW!

Krzysztof Napierski / 09 października 2018

- Dziesięć lat temu powstała piękna inicjatywa, która zrzesza wielu wspaniałych ludzi, chcących - mimo zasłużonego odpoczynku na emeryturze – nieustannie dążyć do aktywnego samodoskonalenia się – powiedział Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski na inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku w UTW naukę rozpoczyna ok. 300 studentów.

Podniosłą uroczystość, która odbyła się w auli mławskiej siedziby Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, uświetnili swoim występem członkowie Zespołu Artystycznego Seniorów „Cantare”, którzy pod dyrekcją Edyty Suszek wykonali wiązankę piosenek, m.in. szlagiery z dawnych lat, takie jak: „Usta milczą”, „Cała sala śpiewa”, „W zielonym gaju” czy „Życie zaczyna się po siedemdziesiątce”. Po części artystycznej głos zabrał rektor PWSZ w Ciechanowie, prof. nadzw. dr hab. Leszek Zygner:

- Uniwersytet Trzeciego Wieku to inicjatywa, która łączy trzy instytucje, przede wszystkim miasto, które od 10 lat finansuje wszelkie sprawy związane z działalnością UTW. Na sali obecny jest jeden z głównych inicjatorów, pan burmistrz Sławomir Kowalewski. To właśnie od miasta wypłynął pomysł na utworzenie tej bardzo potrzebnej inicjatywy dla Mławy. Szanowni studenci, życzę wam, aby następne dziesięciolecie układało się tak dobrze, jak pierwsze.

Burmistrz Sławomir Kowalewski podkreślił, że UTW na przestrzeni 10 lat znacznie się rozwinął: - Pamiętam początki, gdzie nie było jeszcze wiadome, czy przed tą instytucją jest przyszłość, czy będą chętne osoby na zajęcia. Chętnych jak widać nie brakuje, cały czas przybywa. To dowód na to, że potrafimy się jednoczyć, aby wspólnymi siłami podejmować pozytywne i potrzebne działania. Ta instytucja istnieje dzięki państwu, którzy się do niej zapisaliście. Dzięki wam łatwiej jest przekonać mi radnych, żeby zgodzili się przeznaczyć na ten cel fundusze. Cieszę się, że wśród studentów widzę moich byłych nauczycieli i wychowawców. Jestem bardzo wdzięczny, że spotkałem na swojej drodze wspaniałych ludzi, którzy dołożyli starań aby dobrze mnie wychować. Staram się spłacać ten dług wdzięczności najlepiej jak potrafię – zwracał się do zebranych w auli. I dodał żartobliwie, odnosząc się do członków „Cantare”: - Jak wyśpiewaliście Państwo w jednej z piosenek: „Życie zaczyna się po siedemdziesiątce”. Muszę powiedzieć, że te słowa dały mi nadzieję na przyszłość, ponieważ niedawno skończyłem „pięćdziesiątkę” i teraz dzięki Wam wiem, że wszystko jeszcze przede mną!

Po inauguracji odbył się wykład pt. „Jak skutecznie uczyć się języka obcego”, który wygłosił prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak – rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

MP / UMM