Mława[0]

Opublikowane na: Mława (www.mlawa.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Imprezowe weekendy w Mławie

Publikowane od

Przed nami dwa bardzo intensywne weekendy. 17 i 18 września w Mławie uroczystości wojskowe i patriotyczne oraz festiwal „Głos Narodów. Dziękujemy”, a 23 i 24 września – Victor Young Jazz Festival Mława ’22. Zapraszamy!

W sobotę 17 września na Starym Rynku przysięgę wojskową złożą żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” w Ciechanowie. Uroczystość poprzedzi o godz. 9:30 msza św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie, ok. 10:40, pododdziały zostaną wyprowadzone na plac w południowej pierzei Starego Rynku, gdzie o 11:00 żołnierze 5MBOT złożą przysięgę wojskową. Zwieńczeniem wydarzenia będzie defilada ulicami centrum miasta (godz. 12:00). Partnerami wydarzenia są Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ciechanowie i Miasto Mława.

Tego samego dnia uczcimy ofiary napaści sowieckiej z września 1939 r. i późniejszych zsyłek na Sybir. Mławskie obchody Światowego Dnia Sybiraka rozpoczną się o godz. 12:15 na cmentarzu parafialnym przy ul. Browarnej. Sybiraków upamiętnimy apelem pamięci i złożeniem wiązanek przy pomniku Golgoty Wschodu – Zesłańców Syberyjskich. Organizatorami uroczystości są Związek Sybiraków – Oddział Terenowy w Mławie i Burmistrz Miasta Mława.

W niedzielę 18 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się aż pięć wydarzeń – wszystkie pod jednym hasłem: „Głos Narodów. Dziękujemy”. Nazwa, pod szyldem której będziemy się bawić, nie jest przypadkowa, zaplanowanymi na niedzielę wydarzeniami chcemy bowiem podziękować wszystkim, którzy wspierają ogarniętą wojną Ukrainę i uchodźców z tego kraju. W planie na ten dzień przewidziano: od godz. 12:00 do 17:00 Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Powiatu Mławskiego, Festiwal Smaku (w swoich stoiskach zaprezentują się koła gospodyń wiejskich i mławscy działkowcy) i Piknik Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, a od godz. 16:00 dwa koncerty – wystąpią Holger Blaess & Friends oraz Igor Grohotsky. Organizatorami „Głosu Narodów. Dziękujemy” są Miasto Mława, Miejski Dom Kultury w Mławie, Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, United24, Fundacja Centrum Polsko-Ukraińskie, Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

A w kolejny weekend – prawdziwa uczta dla miłośników jazzu. Po raz pierwszy w murach Państwowej Szkoły Muzycznej, a po raz czwarty w historii naszego miasta – przed nami Victor Young Jazz Festival Mława ’22! Zapraszamy 23 i 24 września. Wystąpią: Jan Ptaszyn Wróblewski w składzie m.in. z Wojciechem Niedzielą, formacja Turn Out The Stars, Quintet Macieja Grzywacza, z którym gościnnie zaśpiewa Joanna Knitter, oraz formacja Q JA VY. Do tego wystawa „Polscy kompozytorzy w Hollywood”, prelekcja „Jazz na ekranie. Wielka polska czwórka światowej kinematografii – Young, Kaper, Wars, Komeda”, podsumowanie konkursów literackiego i plastycznego oraz aukcja prac na rzecz pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Bilety są do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Mławie i na stronie biletyna.pl. Zapraszamy! Organizatorami Victor Young Jazz Festival Mława ’22 są Miasto Mława, Fundacja For Art, Miejski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Mławie. Wydarzenie współorganizują Narodowe Centrum Kultury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny i Powiat Mławski. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu mecenasów kultury – firm i osób prywatnych. Więcej szczegółów TUTAJ.

oprac. KN


Adres źródłowy: https://www.mlawa.pl/artykul/imprezowe-weekendy-w-mlawie