Mława[0]

Opublikowane na: Mława (www.mlawa.pl)

Autor: Agnieszka Puzio-Dębska


„AKADEMIA INSPIRACJI” w tymczasowym puncie przebywania uchodźców Ukraińskich

Publikowane od

W siedzibie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie w tymczasowym puncie przebywania uchodźców Ukraińskich odbywają się zajęcia kulinarne w ramach projektu „AKADEMIA INSPIRACJI” organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie.

Podczas zajęć uczestnicy przygotowali polską zupę pomidorową, która wszystkim bardzo smakowała. Przepis na zupę oraz część tajników kulinarnych zdradzili nam uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 Mławie, specjalność: technik żywienia i usług gastronomicznych.
Na kolejnym spotkaniu kulinarnym kobiety z Ukrainy przygotowały pyszny  barszcz ukraiński. Podczas spotkania wszyscy wymienili się swoimi doświadczeniami i tajnikami kulinarnymi.
Następne  spotkanie w ramach projektu „AKADEMIA INSPIRACJI” to przygotowanie polskich  klusków śląskich z sosem pieczarkowym. Wszyscy w skupieniu pod czujnym okiem opiekunów i uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Mławie przygotowywali posiłek. Oczywiście musiało się udać i wszystkim uczestnikom bardzo smakował przygotowany wspólnie obiad.

W miniony poniedziałek, 23 maja 2022 r. Ukrainki zdecydowały się na mięsne, jednogarnkowe danie o nazwie PŁOW. Danie jest bardzo popularne na Ukrainie, w skład którego wchodzi mięso (wieprzowe, bądź wołowe), ryż, cebula, marchew, czosnek oraz  przyprawy.

Każda ze stron cieszy się z możliwości zorganizowania ciekawych warsztatów i spotkań pomiędzy mieszkańcami Mławy, a Uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w Mławie aby dzielić się doświadczeniem i czerpać nową wiedzę na temat kultury i zwyczajów sąsiedniego państwa. Niewątpliwie takie warsztaty poszerzają horyzonty uczestników, ale i pomagają znaleźć przyjaciół.

źródło: MOPS Mława


Adres źródłowy: https://www.mlawa.pl/artykul/akademia-inspiracji-w-tymczasowym-puncie-przebywania-uchodzcow-ukrainskich