Mława[0]

Opublikowane na: Mława (www.mlawa.pl)

Autor: Magdalena Grzywacz


Serdecznie zapraszamy na otwarcie skweru przy ul. Dworcowej

Publikowane od

Druga realizacja powstała na wniosek mieszkańców w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego została udostępniona mławianom. Jutro o 9:00 oficjalnie wspólnie ją otworzymy.

Inicjatywy obywatelskie każdego roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców. Zgłaszane do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego propozycje są promowane wśród mieszkańców, a wielu społecznych inspektorów czuwa nad poprawną ich realizacją. – Z przyjemnością i satysfakcją oddajemy do użytku skwer przy ulicy Dworcowej, mając nadzieję, ze sprawi on frajdę nie tylko dzieciom i będzie miejscem tętniącym życiem, o które społeczność lokalna zadba i które uszanuje – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Propozycję przekształcenia obszaru o powierzchni 33 arów przy ul. Dworcowej w Mławie w miejsce wypoczynku, zabaw i rekreacji, zgłosił w 2016 roku Marcin Ogrodowczyk. Realizacja napotkała początkowo problemy. Oferty, które wpłynęły na zapytanie ratusza, okazały się wadliwe i w związku z tym procedurę trzeba było powtarzać. Dużo problemów przysporzył wszystkim ustawiony w wyznaczonym do przekształcenia obszarze słup energetyczny, który zakład energetyczny musiał przestawić. W trakcie porządkowania terenu okazało się, ze zarośnięty park był dzikim wysypiskiem odpadów. Wykonawca musiał w związku z tym wykonać dodatkowe prace ziemne. Wszystkie przeciwności udało się jednak pokonać i skwer już od tygodnia cieszy się powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców Wólki.

Chętnie z nowych urządzeń zabawowych korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, którzy w przedwakacyjnym tygodniu często odwiedzają to miejsce i testują linarium, zjazd linowy, huśtawkę z bocianim gniazdem i inną z dwoma zawiesiami zwykłymi. Dla maluchów zainstalowano także sprężynowe żabkę, wiewiórkę i grzybka, zbudowano piaskownicę, ustawiono minipark linowy i zjeżdżalnię na skarpie. Teren zmienił się nie do poznania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w jego organizację oraz tych, którzy chcą w przyszłości z niego korzystać na oficjalne otwarcie II projektu zbudowanego w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkajmy się na skwerze przy ul. Dworcowej w czwartek 21 czerwca o 9:00!

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

 

 

 


Adres źródłowy: https://www.mlawa.pl/artykul/serdecznie-zapraszamy-na-otwarcie-skweru-przy-ul-dworcowej