Autor: Cezary Lewandowski

Nominacje w kategorii Junior Młodszy i Junior 2014

Publikowane od
Publikowane do

Cztery dyscypliny sportowe prezentują finaliści nominowani w kategorii Junior Młodszy i Junior 2014 roku. Prestiżowe tytuły Sportowców 2014 Roku zostaną wręczone podczas uroczystej Gali Sportu, zaplanowanej 9 lutego (poniedziałek) w sali kina MDK. Już dzisiaj zapraszamy!

Jakub Jaworski, Płetwal Mława, pływanie

[1]

Miniony rok był dla niego wyjątkowo udany. Na mistrzostwach Polski nie udało mu się stanąć na podium, ale awans do finału B to niezwykle ważne wydarzenie dla siedemnastoletniego pływaka. Ostatecznie uplasował w klasyfikacji generalnej na czternastej pozycji. Brak medalu powetował sobie na innych imprezach – w Giżycku i w Mławie wywalczył po cztery, w Ciechanowie trzy, natomiast zmagania w Płońsku zakończył z dwoma srebrnymi krążkami na koncie.

Andżelika Łyczek, Płetwal Mława, pływanie

[2]

Powołanie do reprezentacji juniorów Polskiego Związku Pływackiego powinno wystarczyć za całą rekomendację. Przepustkę do niej wywalczyła za sprawą kapitalnych występów na ogólnopolskich zawodach. Z mistrzostw Polski juniorów wróciła z srebrnym medalem wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Natomiast w Grand Prix Polski, startując z najlepszymi pływakami naszego kraju, w koronnym grzbiecie przebiła się do ścisłej czołówki w dwóch wyścigach. Aktualnie, na koniec roku 2014 Andżelika utrzymała swoją pozycję i znajduje się na drugim miejscu w kraju na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 29,92 na krótkim basenie i z czasem 31,55 na długim basenie.

Aleksandra Maranowska, Działdowski Klub Taekwon-do sekcja Mława, taekwon-do

[3]

Osiem lat treningów to czas wyrzeczeń, ale zarazem radości. Sukcesy pozwalają uwierzyć w sens ciężkiej pracy na treningach. Jej owoce zbierane są podczas ogólnopolskich imprez. Podopieczna Witolda Gromowskiego stawał na podium wyjątkowo regularnie. Nie inaczej było w poprzednim roku. W debiucie na mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwon-do zdobyła dwa medale. W układach formalnych okazała się najlepsza, natomiast w walkach semi-contact sięgnęła po srebrny medal. Do tego dorobku trzeba dorzucić także srebro w układach formalnych wywalczone podczas mistrzostw Mazowsza w Przasnyszu.

Jakub Nowiński, MKS Mławianka Mława, piłka nożna

[4]

Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy, trenujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej Mławianki. Przez kilka miesięcy trenował w barwach Legii Warszawa, gdzie był wyróżniającym się piłkarzem rocznika 2002. Po powrocie do

Mławianki, z miejsca stał się filarem zespołu prowadzonego przez Andrzeja Karpińskiego. Regularnie powoływany do kadry Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W jej szeregach wystąpił podczas Mazowieckiego przeglądu kadr, gdzie został uznany najlepszym zawodnikiem swojego rocznika.

Olga Pietrzak, KS Zawkrze Mława, lekkoatletyka

[5]

Już jako uczennica mławskiej szkoły podstawowej nr 6 pokazała się, że drzemią w niej ogromne możliwości. Gdy trafiła pod skrzydła Waldemara Łaszczycha jej talent eksplodował na dobre. W minionym roku przebiła się na dobre do ścisłej czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej. Ukoronowaniem dobrej postawy było wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych, wywalczone w biegu na 200 metrów. Na krótszym dystansie uplasował we Wrocławiu na czwartej pozycji. Czas 12.37 to jej nowy rekord. Sięgnęła także po złoto podczas finałowych zawodów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolne w Radomiu. Zdobyła dla klubu jedenaście punktów w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.

Rafał Sulwirski, KS Zawkrze Mława, lekkoatletyka

[6]

Z każdym miesiącem prezentuje się coraz lepiej, pod okiem Waldemara Łaszczycha rozwija się niezwykle harmonijnie. W porównaniu z poprzednim sezonem zrobił zauważalne postępy. Przede wszystkim stanął na podium mistrzostw Polski juniorów. W konkursie trójskoku sięgnął po srebro z wynikiem 14.42. Gorzej poszło mu w skoku w dal, mimo że pobił rekord życiowy. Rezultat 7.11 pozwolił podopiecznemu Waldemara Łaszczycha zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Udane występy przyniosły klubowi aż dwadzieścia punktów w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.