Autor: Cezary Lewandowski

Nominacje w kategorii Dzieci i Młodzicy 2014

Publikowane od
Publikowane do

Prezentujemy nominacje w kategorii Dzieci i Młodzicy 2014 roku. Sześciu zawodników wytypowały kluby do rywalizacji o zaszczytny tytuł w 5 dyscyplinach sportowych. O miejscu w ostatecznej klasyfikacji zadecyduje suma punktów zdobytych w głosowaniu kibiców za pośrednictwem strony www.mlawa.pl, głosowaniu dziennikarzy sportowych oraz głosowaniu członków Rady Sportu. Głosujmy!

Eryk Grabowski, MKS Mławianka Mława, piłka nożna

[1]

Gdy się otrzymuje nagrodę z rąk Romana Koseckiego, 69-krotnego reprezentanta Polski trudno nie mieć marzeń. Eryk jak każdy młody piłkarz ma swoich piłkarskich idoli. Jeśli pójdzie choć w połowie w ich ślady, Mławiankę czeka świetlana przyszłość. Filar rocznika 2004, z którym zdobył mistrzostwo Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Regularnie powoływany do kadry okręgu, zdobył nagrodę dla najlepszego piłkarza podczas Mazowieckiego Przeglądu Kadr.

Paweł Jaworski, Uczniowski Klub Judo Siódemka, judo

[2]

Pod okiem Cezarego Kądrzyckiego robi systematyczne postępy. Mimo młodego wieku może pochwalić się już pochwalić paroma sukcesami. Podczas mistrzostw Płocka sięgnął po srebrny medal. Identyczny wynik osiągnął także podczas ogólnopolskich zawodów w Skierniewicach. Ma ogromne szanse na pójście w ślady m.in. Piotra Karolkowskiego, wychowanka „siódemki", który regularnie sięgał po medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Katarzyna Kucka, KS Zawkrze Mława, piłka ręczna

[3]

Wraz z koleżankami z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika sięgnął po brązowy medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Była głównym filarem zespołu, za co została doceniona przez organizatorów imprezy. Wybrana do grona trzech najlepszych zawodniczek.

Powołana do kadry województwa wzięła udział w finałowych zawodach Ogólnopolskiej Młodzieży Szkolnej. Podczas turnieju w Jeleniej Górze zajęła wraz reprezentacją Mazowsza siódmą pozycję.

Martyna Maranowska, Działdowski Klub Taekwon-do sekcja Mława, taekwon-do

[4]

Treningi rozpoczęła w wieku 5 lat, systematycznie pracując pod okiem Witolda Gromowskiego. Niezwykle pracowita podnosiła systematyczne swoje umiejętności. Na początku marca zdała egzamin na stopień mistrzowski 1 dan, by miesiąc później zadebiutować podczas mistrzostw kraju Polskiej Federacji Taekwon-do. Występ w Brzegu Dolnym okazał się udany – zdobyła złoto w kategorii walki Bong-matsogi i brąz w kategorii techniki specjalne. Parę tygodni później sięgnęła po pierwsze miejsce w technikach specjacjach podczas wojewódzkiego czempionatu w Przasnyszu.

Przemysław Obłąkowski, KS Zawkrze Mława, lekkoatletyka

[5]

Trenując wspólnie z Rafałem Sulwirskim poczynił ogromne postępy. W minionym roku przekroczył odległości 6 metrów, co pozwoliło mu awansować do wojewódzkiej czołówki w swojej kategorii wiekowej. Z międzywojewódzkich mistrzostw młodzików rozegranych w Warszawie wrócił z brązowym medalem. Zdobył dla klubu dwa punkty podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików zdobył brązowy medal. Dla klubu zdobył w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.

Julia Wtulich – Klub Sportowy „Zawkrze Mława", piłka ręczna

[6]

Niezwykle utalentowana sportsmenka, mogąca z powodzeniem uprawiać dwie dyscypliny. Ostatecznie postawiła na piłkę ręczną, co zaowocowało powołaniem do kadry Mazowsza. W jej barwach wzięła udział w finałowych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jeleniej Górze, zajmując siódme miejsce. Nie stroniła także od występów na lekkoatletycznych arenach. W sprincie na 100 metrów przebiła się nawet na finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.