Mława[0]

Opublikowane na: Mława (www.mlawa.pl)

Autor: Agnieszka Puzio-Dębska


Pamięć o Tekli Bądarzewskiej

Publikowane od
Publikowane do

W dwumiesięczniku muzycznym „Twoja Muza" ukazał się kolejny artykuł o znanej przede wszystkim w Japonii, urodzonej w Mławie kompozytorce– Tekli Bądarzewskiej.

Artykuł ukazał się w wakacyjnym numerze czasopisma (lipiec-sierpień 2012) w dziale Istota i ranga muzyki (http://www.twojamuza.pl/index.php?w=6&id=991&g=100).

Autorką artykułu jest Ewa Derlatka. Czytamy w nim między innymi: „Jerzy Waldorff, jako jeden z niewielu oczytanych krytyków, powiedział (...) Mój Boże! Wiec już nikt nie pamięta o zmarłej przed wiekiem i pochowanej na Powązkach Tekli Bądarzewskiej. Kompozytorce „Modlitwy Dziewicy"? A przecież warta była pamięci choćby dlatego, ze owa modlitwa w dziejach lekkiej muzyki byłaby chyba pierwszym okazem szlagieru, który rozszedł się na cały świat i modny był prze dobrych lat dwadzieścia. Tymczasem minęło lat sto, a żaden polski szlagier nie uzyskał choćby przybliżonej popularności".

Z kolei w Radio Kolor, 12 października 2013 r. ukazał się reportaż w audycji „Wokół nas. O Tekli Bądarzewskiej w Radiu Kolor". Zapraszamy do wysłuchania http://radiokolor.pl/podcast/382/Wokol_nas.

 

 


Adres źródłowy: https://www.mlawa.pl/artykul/pamiec-o-tekli-badarzewskiej