Nominacje w kategorii Juniorzy i Seniorzy 2012 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Juniorzy i Seniorzy 2012

Cezary Lewandowski / 22 lutego 2013

Prezentujemy nominacje w kategorii Junior i Senior 2012 roku. Jedenastu zawodników wytypowały kluby do rywalizacji o zaszczytny tytuł w 7 dyscyplinach sportowych. O miejscu w ostatecznej klasyfikacji zadecyduje suma punktów zdobytych w głosowaniu kibiców za pośrednictwem strony www.mlawa.pl, głosowaniu dziennikarzy sportowych oraz głosowaniu członków Rady Sportu działającej przy Burmistrzu Miasta Mława.

1. Julia Giesek i Szymon Zakrzewski  - Mławskie Centrum Tańca

Utalentowani tancerze, którzy z roku na rok awansują do kolejnych klas. Obecnie startują w kategorii Junior II kl. B, którą zdobyli na pierwszym stopniu podium w Mińsku Mazowieckim. Występowali na kilku prestiżowych imprezach tanecznych m.in. Supadance Polish Open Championships i turniejach z cyklu Grand Prix Polski. Są zwycięzcami cyklu Grand Prix Mazowsza w kat. 14-15 kl. C Latin. Jako pierwsi tancerze z Mławy zakwalifikowali się do udziału w Mistrzostwach Polski Junior II Latin, które odbędą się 24 lutego w Opolu.

2. Zuzanna Tomkielska i Maciej Więckowski  - Mławskie Centrum Tańca

Jako jedyna para z klubu, zdobyli 2 klasy taneczne podczas jednego roku (od klasy D do B w tańcach latynoamerykańskich ). W 2012 roku para zdobyła następujące wyróżnienia:

3 miejsca wywalczyli w Wikielcu, Nowym Mieście, Ostródzie, Warszawie, Nidzicy i Łomiankach - gdzie „wskoczyli" do klasy C,

2 miejsca w Warszawie i X Mława Open

1 miejsca zajęli w Lubawie, Ostrołęce, Raszynie, Nowym Mieście Lubawskim i Tczewie, gdzie zdobyli klasę taneczną B.

1.  Maciej Chrzczon - Mławska sekcja taekwon-do

Największe dokonania minionego roku to:  III miejsce w Grodkowie w układzie formalnym, II miejsce w  walkach  semi contact juniorzy +78 kg, I miejsce w  technikach  specjalnych juniorów. Na zawodach  w Kątach Wroccławskim wywalczył II miejsce w  układzie drużynowym,  I miejsce w technikach  specjalnych  juniorzy oraz  III miejsce w  walkach semi contact +70 kg juniorzy.

1. Marcin Burakowski - Mławska sekcja taekwon-do

Na Mistrzostwa Polski  w Kątach  Wrocławskich wywalczył  I miejsce w kategorii Junior mężczyzn semi contact -60kg,  II miejsce w układach drużynowych  oraz  III miejsce Junior układy +2cup. Z kolei na  zawodach  o puchar burmistrza miasta Działdowo w marcu 2012 roku zdobył srebro w walkach  semi contact mężczyźn Junior/Senior +70kg  oraz brąz  w układach  formalnych +1dan.

1. Bartosz Grędziński – Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – kolarstwo górskie

Reprezentant stowarzyszenia TEMPO Mława.  Od 2 lat w  ogólnopolskich zawodach wyróżnia się między zawodowcami i olimpijczykami. Wywalczył  po 15 wyścigach  7 miejsce  na ponad 600 zawodników w klasyfikacji generalnej i 4 miejsce w najmocniejszej kat. 21-30 lat w cyklu Mazovia MTB Maraton, gdzie często gościł na podium wśród czołowych polskich kolarzy. Zimą wygrał całą klasyfikacje w Northtec MTB Maraton. Bartek jest sam sobie trenerem, a od tego roku startuje pod skrzydłami grupy zawodowej.

1. Michał Różański - Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – kolarstwo górskie

Ma 22 lata. Kolarstwo trenuje od 2 lat. Największe  osiągnięcie to  zdobycie I miejsca w klasyfikacji generalnej M-1 Mazovia MTB jako zawodnik Tempo Mława.

1. Wojciech Łachut - Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – triathlon

Nauczyciel wychowania fizycznego (Zespół Szkół nr 1, Liceum Katolickie Mława),ratownik WOPR, instruktor pływania, nurek CMAS, prezes Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego TEMPO Mława.
    Od 2009 roku trenuje triathlon - wymagającą dyscyplinę sportu łączącą w sobie: pływanie, rower i bieganie - jego 3 miłości ;) Specjalizuję się w triathlonach długich na dystansach 1/2 Iron Man i Iron Man. Największy dotychczasowy sukces to III miejsce na międzynarodowych Mistrzostwach Polski na dystansie Iron Man (kolejno pływanie 3,8 km, rower 180 km i bieg 42 km 195 m) z czasem 9h 48' tracąc jedynie 3' do zwycięzcy. Trenuje 15-30 godzin w tygodniu. W przyszłym roku będzie walczył o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Iron Man, które odbędą się na wyspie Kona-Hawaje.

1. Łukasz Pawlicki - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – siatkówka

Przyjmujący, bardzo zrównoważony i inteligentny zawodnik świetnie sprawdził się, jako kapitan drużyny juniorów, dając przykład swoją pracą na treningach jak również przygotowaniem do każdego meczu. Stanowił o sile zespołu w ataku i decydował o pewnym przyjęciu drużyny. W wielu meczach zgodnie wybierany na najlepszego zawodnika, już na początku sezonu dołączył do kadry II ligi zespołu seniorskiego i niejednokrotnie pokazywał, że nie odstaje formą od starszych kolegów, w meczach barażowych o 1 ligę pokazał swój pełen potencjał.

1. Bartosz Załęcki  - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – siatkówka

Środkowy zawodnik drużyny siatkarzy Klubu Zawkrze. Po kilku treningach z juniorami szybko "wdarł się" do drużyny seniorskiej pokazując, że potrafi rywalizować z bardzo doświadczonymi zawodnikami i regularnie występuje w pierwszym  składzie. Wcześniej w barwach Startu Lipowiec występował w I lidze. Jego doświadczenie okazało się niezbędne dla juniorskiego zespołu Zawkrza, gdzie potrafił odnaleźć się na każdej pozycji. Atuty? - dobra zagrywka w różnych wersjach, sila oraz wyczucie w bloku.

1. Krystian Bielski  - Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum 2 – kick-boxing

Krystian w 2012 roku wywalczył prestiżowy tytuł wicemistrza Polski seniorów w kick boxingu wersja full contact - kategoria wagowa -81kg  (Nowy Sącz). W walce o wejście do finału pokonał zawodnika z Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu  60 sekund -  po silnym prawym prostym Bielskiego przeciwnik nie podniósł się  z desek. W walce finałowej  miał arcytrudne zadanie - jego przeciwnikiem był aktualny mistrz Polski zawodowców, amatorów i Mistrz Świata organizacji WKA.
    Krystian jest  członkiem kadry Polski seniorów w kick boxingu wersja full contact.  Trenerem jest Mirosław Karwiński.

1. Aleksandra Zakrzewska  - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – lekkoatletyka

Juniorka. Studiuje na  Uniwersytecie w Toruniu. Aleksandra jest finalistką  Mistrzostw Polski Juniorów w skoku w dal i trójskoku, które odbyły się w 2012 roku w Białymstoku. Zdobyła 4 pkt w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży,  zajmując  w trójskoku 14 miejsce, natomiast w skoku w dal 16 miejsce.