Nominacje w kategorii Junior Młodszy i Junior 2014 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Junior Młodszy i Junior 2014

Cezary Lewandowski / 14 stycznia 2015

Cztery dyscypliny sportowe prezentują finaliści nominowani w kategorii Junior Młodszy i Junior 2014 roku. Prestiżowe tytuły Sportowców 2014 Roku zostaną wręczone podczas uroczystej Gali Sportu, zaplanowanej 9 lutego (poniedziałek) w sali kina MDK. Już dzisiaj zapraszamy!

Jakub Jaworski, Płetwal Mława, pływanie

Miniony rok był dla niego wyjątkowo udany. Na mistrzostwach Polski nie udało mu się stanąć na podium, ale awans do finału B to niezwykle ważne wydarzenie dla siedemnastoletniego pływaka. Ostatecznie uplasował w klasyfikacji generalnej na czternastej pozycji. Brak medalu powetował sobie na innych imprezach – w Giżycku i w Mławie wywalczył po cztery, w Ciechanowie trzy, natomiast zmagania w Płońsku zakończył z dwoma srebrnymi krążkami na koncie.

Andżelika Łyczek, Płetwal Mława, pływanie

Powołanie do reprezentacji juniorów Polskiego Związku Pływackiego powinno wystarczyć za całą rekomendację. Przepustkę do niej wywalczyła za sprawą kapitalnych występów na ogólnopolskich zawodach. Z mistrzostw Polski juniorów wróciła z srebrnym medalem wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Natomiast w Grand Prix Polski, startując z najlepszymi pływakami naszego kraju, w koronnym grzbiecie przebiła się do ścisłej czołówki w dwóch wyścigach. Aktualnie, na koniec roku 2014 Andżelika utrzymała swoją pozycję i znajduje się na drugim miejscu w kraju na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 29,92 na krótkim basenie i z czasem 31,55 na długim basenie.

Aleksandra Maranowska, Działdowski Klub Taekwon-do sekcja Mława, taekwon-do

Osiem lat treningów to czas wyrzeczeń, ale zarazem radości. Sukcesy pozwalają uwierzyć w sens ciężkiej pracy na treningach. Jej owoce zbierane są podczas ogólnopolskich imprez. Podopieczna Witolda Gromowskiego stawał na podium wyjątkowo regularnie. Nie inaczej było w poprzednim roku. W debiucie na mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwon-do zdobyła dwa medale. W układach formalnych okazała się najlepsza, natomiast w walkach semi-contact sięgnęła po srebrny medal. Do tego dorobku trzeba dorzucić także srebro w układach formalnych wywalczone podczas mistrzostw Mazowsza w Przasnyszu.

Jakub Nowiński, MKS Mławianka Mława, piłka nożna

Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy, trenujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej Mławianki. Przez kilka miesięcy trenował w barwach Legii Warszawa, gdzie był wyróżniającym się piłkarzem rocznika 2002. Po powrocie do

Mławianki, z miejsca stał się filarem zespołu prowadzonego przez Andrzeja Karpińskiego. Regularnie powoływany do kadry Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W jej szeregach wystąpił podczas Mazowieckiego przeglądu kadr, gdzie został uznany najlepszym zawodnikiem swojego rocznika.

Olga Pietrzak, KS Zawkrze Mława, lekkoatletyka

Już jako uczennica mławskiej szkoły podstawowej nr 6 pokazała się, że drzemią w niej ogromne możliwości. Gdy trafiła pod skrzydła Waldemara Łaszczycha jej talent eksplodował na dobre. W minionym roku przebiła się na dobre do ścisłej czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej. Ukoronowaniem dobrej postawy było wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych, wywalczone w biegu na 200 metrów. Na krótszym dystansie uplasował we Wrocławiu na czwartej pozycji. Czas 12.37 to jej nowy rekord. Sięgnęła także po złoto podczas finałowych zawodów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolne w Radomiu. Zdobyła dla klubu jedenaście punktów w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.

Rafał Sulwirski, KS Zawkrze Mława, lekkoatletyka

Z każdym miesiącem prezentuje się coraz lepiej, pod okiem Waldemara Łaszczycha rozwija się niezwykle harmonijnie. W porównaniu z poprzednim sezonem zrobił zauważalne postępy. Przede wszystkim stanął na podium mistrzostw Polski juniorów. W konkursie trójskoku sięgnął po srebro z wynikiem 14.42. Gorzej poszło mu w skoku w dal, mimo że pobił rekord życiowy. Rezultat 7.11 pozwolił podopiecznemu Waldemara Łaszczycha zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Udane występy przyniosły klubowi aż dwadzieścia punktów w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży.