Nominacje w kategorii Dzieci Młodzicy 2016 | Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Nominacje w kategorii Dzieci Młodzicy 2016

Cezary Lewandowski / 16 stycznia 2017

Prezentujemy nominacje w kategorii Dzieci i Młodzicy 2016 roku. Sześciu w tym roku zawodników wytypowały kluby do rywalizacji o zaszczytny tytuł w następujących dyscyplinach sportowych - piłka ręczna, piłka nożna, taekwondo, pływanie, lakkoatletyka. O miejscu w ostatecznej klasyfikacji zadecyduje suma punktów zdobytych w głosowaniu kibiców za pośrednictwem strony www.mlawa.pl, głosowaniu dziennikarzy sportowych oraz głosowaniu członków Rady Sportu. Głosujmy!

A 1

Kornelia Balcerzak, Klub Sportowy Zawkrze Mława

Kornelia jest uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 7, trenuje piłkę ręczną w KS Zawkrze Mława. Od dwóch sezonów z drużyną dziewcząt zdobywają awans do I ligi wojewódzkiej piłki ręcznej. W finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła z drużyną IV miejsce. Była najlepszą bramkarką turnieju finałowego. Z drużyną koszykówki zajęła VI miejsce w finałach igrzysk, a w czwórboju lekkoatletycznym wywalczyła srebrny medal. Mimo że o rok młodsza zajęła IX miejsce w województwie pod względem ilości zdobytych punktów. Warto również przypomnieć, że już jako uczennica IV klasy razem z drużyną uczestniczyła w zawodach wojewódzkich z Czwórboju Lekkoatletycznym w Radomiu zajmując drużynowo IV miejsce.

A 2

Eryk Grabowski, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława

Eryk jest reprezentantem kadry Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz kadry Ciechanowsko – Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rocznik 2004. Jest najskuteczniejszym zawodnikiem młodzików „Mławianki” Mława, z którą zdobył mistrzostwo Ciechanowsko – Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej rocznika 2004. Eryk został najlepszym strzelcem turnieju o Puchar Prezesa Mazowieckiego Związku piłki Nożnej.

A 3

Kacper Marciniak, Akademia Sztuk Walk Senshi, taekwondo ITF

Kacper zajął 2 miejsce walki poinfighting kategoria Kadeci młodsi +155cm na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Suszu. Kacper na co dzień trenuje Taekwondo ITF w Klubie Senshi Mława. Był to jego pierwszy występ na poważnej imprezie w karierze z bardzo dobrym wynikiem. Ponadto wystartował w zawodach  Pucharu Europy Mazovia International Cup w Tarczynie zajmując 4 miejsce w konkurencji poinfighitng kategoria kadeci młodsi +155cm. Kacper na co dzień trenuje Taekwondo, a mimo to odnosi również sukcesy w innej dyscyplinie jaką jest Kickboxing.

A 4

Wiktor Rydzewski, Mławska Sekcja Taekwon-Do

Wielki talent połączony z solidnym podejściem do treningów - tak można krótko scharakteryzować zawodnika Mławskiej Sekcji Taekwon-Do. Jego największy sukces w 2016 roku to zdobycie I miejsca w układach formalnych stopni mistrzowskich oraz I miejsca Bong Matsogi (walki miękkim kijem)i 1 miejsce w technikach szybkościowych podczas Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Taekwon-Do. Wiktor wygrał w najbardziej obsadzonych kategoriach wiekowych, gdzie starowało około 70 zawodników w każdej z kategorii.

A 5

Jakub Szczepański, Klub Sportowy „Płetwal Mława”

Kuba pływa w Klubie Sportowym „Płetwal Mława” od 2007 roku i cały czas utrzymuje się  w krajowej czołówce pływaków w swoim roczniku. Jego ulubionym stylem jest styl klasyczny i to właśnie w tym stylu Kuba osiąga największe rezultaty. W 2016 roku został finalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat, gdzie zdobył VII miejsce.

A 6

Natalia Zawadzka, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna

Natalia trenuje w Mławskim Klubie Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława. W 2016 roku, zajęła bardzo dobre miejsca w zawodach rangi wojewódzkiej i międzywojewódzkiej zarówno indywidualnie jak i w sztafecie.  Jej zdobyte miejsca: IV miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików w biegu na 100 m (Piaseczno), IV miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w skoku w dal (Warszawa), sztafeta 4x100 m K (Daria Podowska, Natalia Zawadzka, Oliwia Miączyńska, Agnieszka Waśka), III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (Warszawa). Podczas pierwszych zawodach w życiu w skoku o tyczce skoczyła na zawodach na  AWF Gdańsk-Oliwia - 2,40 m. Na treningach jest  sumienna  i koleżeńska, co wydatnie przyczyniło się do osiągnięć sportowych. Potrafi także pogodzić uprawianie sportu z bardzo dobrą nauką w Gimnazjum nr 1 w Mławie.