Twoje miejsce.
Twój czas.

I Oldboy Cup w Mławie. Triumf Mławy, drugie Baboszewo

Krzysztof Napierski / 17 lipca 2019

Podczas tegorocznych Dni Mławy odbył się I Ogólnopolski Turniej Oldboy Cup w naszym mieście, pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. W sobotę 13 lipca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkało się osiem drużyn, które zmierzyły się ze sobą w piłkarskich zmaganiach.

W zawodach wzięły udział drużyny: Oldboy Olimpia Elbląg, Oldboy Polonia Warszawa, Oldboy Olimpia Grudziądz, Oldboy Baboszewo, Oldboy Żuromin, Oldboy Żyrardów. Miasto Mława reprezentowały dwa zespoły. Wszystkie drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a mecze rozgrywane były w czasie 2x12 minut.

W pierwszej grupie znalazły się zespoły: Oldboy Mława I, Oldboy Żyrardów, Oldboy Baboszewo oraz Oldboy Polonia Warszawa. Pierwsze miejsce zajęli w niej reprezentanci Mławy, zdobywając komplet punktów. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Baboszewa. W drugiej grupie również pierwsze miejsce należało do Oldboyów z Mławy, na kolejnych uplasowali się odpowiednio: Oldboy Olimpia Elbląg, Oldboy Żuromin oraz Oldboy Olimpia Grudziądz.

Drużyny wyłonione z grupowych zmagań spotkały się ze sobą w półfinale. Zmierzyli się: Oldboy Mława I – Oldboy Olimpia Elbląg oraz Oldboy Mława II – Oldboy Baboszewo. Z pierwszego meczu stosunkiem bramek 5:2 zwycięsko wyszła reprezentacja Mławy, natomiast w drugim spotkaniu zwyciężyli zawodnicy Oldboya Baboszewo, pokonując mławian 2:0.

W finale Oldboy Mława I pokonała zawodników z Oldboya Baboszewo 2:1 i ostatecznie zajął pierwsze miejsce na podium. O trzecie miejsce powalczyły drużyny Olimpia Elbląg oraz Oldboy Mława II. Piłkarze z Elbląga zrewanżowali się w tym spotkaniu mławskim zawodnikom, pokonując ich 3:0.

Nagrody dla najlepszych drużyn i wyróżnionych zawodników wręczał Piotr Jankowski – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Nagroda dla najlepszego zawodnika powędrowała do reprezentanta Olimpii Elbląg – Wiesława Korzeby. Najlepszym strzelcem turnieju został Andrzej Karpiński (Oldboy Mława I), który trafiał do siatki rywali aż 11-krotnie, natomiast nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce Roberta Kędzierskiego z drużyny Oldboy Baboszewo.