Twoje miejsce.
Twój czas.

Sportowe wieści z Gimnazjum nr 2

root@npc.pl / 02 marca 2007

1) I Turniej eliminacyjny w piłce siatkowej Mistrzostw Powiatu Gimnazjalistów (chłopcy) – Lipowiec Kościelny 15.01.2007r.
Największą niespodzianką półfinałów mistrzostw powiatu okazał się występ zespołu Gimnazjum nr 2 w Mławie. Nasza drużyna wyeliminowała obrońcę tytułu Szreńsk.
W turnieju półfinałowym brały udział cztery zespoły Gimnazjum Lipowiec Kościelny, Gimnazjum nr 2 Mława, Gimnazjum Szreńsk i Gimnazjum Stupsk. Tylko dwa najlepsze zespoły mogły zakwalifikować się do Finału Mistrzostw Powiatu. Nieoczekiwanie ze znakomitej strony pokazali się zawodnicy naszego Gimnazjum, co prawda rozpoczęli niemrawo wygrywając dopiero w trzech setach z Gimnazjum ze Stupska. Jednak w drugim meczu z obrońcą tytułu Szreńskiem wygrali 25:19, 25:22 co zdecydowało o awansie Gimnazjum nr 2 w Mławie do Finału Mistrzostw Powiatu Gimnazjalistów w piłce siatkowej.
Do finału mistrzostw powiatu zakwalifikowało się Gimnazjum z Lipowca (I miejsce) i Gimnazjum nr 2 Mława (II miejsce)
2) Finał Mistrzostw Powiatu Gimnazjalistów w piłce siatkowej (chłopcy) – Radzanów 23.01.2007r.
Nieoczekiwane rozstrzygnięcie miały mistrzostwa powiatu mławskiego które odbyły się w Radzanowie 23.01.2007r. Pewny faworyt do zdobycia złota – Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym, ukończył zawody dopiero na trzecim miejscu. Wygrało Gimnazjum nr 2 Mława.
Filip Kowalczyk – rozgrywający
Bartosz Pawłowski – rozgrywający (Kapitan)
Tomasz Osiński - opiekun

3) Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt. (I Turniej eliminacyjny) - 14.02.2007r. Wieczfnia
W półfinale Mistrzostw Powiatu brały udział trzy zespoły Gimnazjum Wieczfnia , Gimnazjum nr 2 Mława i Gimnazjum Szreńsk. Uczennice pomimo dobrej gry nie zakwalifikowały się jednak do fazy finałowej zajmując ostatecznie III miejsce.

I miejsce - Gimnazjum Szreńsk
II miejsce – Gimnazjum Wieczfnia
III miejsce - Gimnazjum nr 2 Mława

Skład Gimnazjum nr 2 Mława:
Szulc Martyna, Kowalczyk Justyna, Nowak Agnieszka, Fijałkowska Angelika, Sobotka Sara, Janos Joanna, Ludwińska Ilona, Jabłonowska Katarzyna, Ogrodowczyk Marta, Jaroch Sylwia, Rychlik Katarzyna.

4) Finał Mistrzostw Powiatu Gimnazjalistów w piłce koszykowej (chłopcy) – Mława 22.02.2007r.
W Finale brały udział cztery zespoły obrońca tytułu Gimnazjum nr 2 w Mławie, Gimnazjum Strzegowo, Gimnazjum Wiśniewo i Stupsk.
O wice mistrzostwie naszej drużyny zadecydował mecz ze Strzegowem, który po wyrównanej walce jednak przegraliśmy 17:11
I miejsce - Gimnazjum Strzegowo
II miejsce – Gimnazjum nr 2 Mława
III miejsce - Gimnazjum Wiśniewo
IV miejsce – Gimnazjum Stupsk
Wojtkiewicz Mateusz, Łowicki Grzegorz, Nawrocki Jakub, Kwiatek Łukasz, Rogoziński Łukasz, Marlęga Michał, Kozłowski Leszek, Struzińśki Adrian, Jabłonowski Kamil, Dolny Piotr, Kalinowski Marcin.
5) Finał Mistrzostw Powiatu Gimnazjalistów w piłce koszykowej (dziewczęta) – Strzegowo 27.02.2007r.
W Finale Mistrzostw Powiatu mławskiego brały udział tylko trzy zespoły: gimnazjalistki ze Strzegowa, Wiśniewa i zawodniczki z Gimnazjum nr 2 w Mławie.
Drużyna z naszego Gimnazjum tak jak drużyna chłopców zdobyła wicemistrzostwo przegrywając po zaciętej walce tylko z drużyną ze Strzegowa która tak jak w ubiegłym roku zdobyła Mistrzostwo Powiatu.
Szulc Martyna, Pomorska Martyna, Palewska Katarzyna, Bartosiewicz Magdalena, Hon Agnieszka, Czarnecka Karolina, Pawłowska Monika, Płoska Paulina.