Naprawiamy drogi, budujemy sieć kanalizacji sanitarnej | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Naprawiamy drogi, budujemy sieć kanalizacji sanitarnej

Krzysztof Napierski / 08 marca 2022

Jak co roku Miasto Mława przystąpiło do remontów dróg asfaltowych i gruntowych, których nawierzchnie zostały zniszczone na skutek działania niskich temperatur (przejścia przez próg 0 st. C) i rozsadzania przez dostającą się w szczeliny wodę. Utwardzamy także drogi gruntowe oraz kontynuujemy budowę kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława.

W obecnej porze roku nie jest produkowana masa bitumiczna na gorąco, do napraw nawierzchni asfaltowej stosuje się więc doraźnie masę na zimno – uzupełniamy nią ubytki, aby zniwelować uciążliwości w ruchu i zapewnić bezpieczeństwo jego uczestnikom. Staramy się także na bieżąco wyrównywać nawierzchnie dróg gruntowych, co jest niestety szczególnie problematyczne, gdyż znaczna wilgotność powietrza i częste opady deszczu uniemożliwiają odpowiednie zagęszczenie i utwardzenie jezdni.

Kontynuujemy także realizację zadań wykonywanych przez Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe MPDM Sp. z o.o., rozpoczętych w 2021 roku, a niezakończonych ze względu na uniemożliwiające to temperatury poniżej zera. Są to zadania związane z rozbudową ul. Ogrodowej (wykonanie drogi z kostki betonowej o szerokości od 5 do 6 m i długości ok. 152 m wraz z jednostronnym chodnikiem, odwodnieniem oraz budową punktów świetlnych) oraz budową nawierzchni na ul. Wetmańskiego (budowa przykanalików kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie drogi z kostki betonowej o szerokości 6 m i długości ok. 347 m wraz z obustronnym chodnikiem).

Trwają również przebudowa ulicy Ciechanowskiej oraz budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Mława – zadanie wieloletnie, w ramach którego obecnie jest realizowany obszar na terenie osiedla Wólka, w tym m.in. takie ulice jak Gdyńska, Żuromińska, Moniuszki i Łączna. Podłączenie znajdujących się przy nich posesji do sieci kanalizacyjnej w znacznym stopniu obniży ich mieszkańcom koszty odbioru nieczystości, znacznie wyższe w przypadku korzystania z szamb.

KN, PT, MGo