Kościół Świętej Trójcy najpiękniejszy w Polsce

Kościół Świętej Trójcy najpiękniejszy w Polsce
Pierwsze miejsce zajął Kościół Świętej Trójcy pod wezwaniem Św. Stanisława B.M. w Mławie w konkursie na "Najładniej przystrojony ołtarz naszymi obrusami liturgicznymi w kościele".

Konkurs ogłosiła firma "Urbanowicz - Haft" z Wrocławia. Zdjęcia kościoła z dekoracjami ołtarzy w ciągu ostatnich lat przesłała siostra Regina, zakrystiana, która zajmuje się wystrojem ołtarzy.
Organizatorzy przyznali mławskiej parafii nagrodę w wysokości 10.000 zł, druga nagroda 5.000 zł (parafia NMP z Tarnobrzega), trzecia 3.000 zł (parafia św. Rodziny w Tarnowie). Kilka parafii otrzymało nagrody po 1000 zł. a ponad 200 parafii wyróżnienia.
Strona z wynikami konkursu - http://www.urbanowiczhaft.pl/konkurs_wyniki.php
Na stronie parafii między innymi czytamy:
"Gratulujemy przede wszystkim Siostrze Reginie tego zwycięstwa. Dziękujemy Siostrze za troskę o nasz kościół. Dziękujemy za staranną i troskliwą opiekę nad naszą świątynią i zawsze stosowny do roku liturgicznego wygląd wszystkich ołtarzy. Bóg zapłać! Dziękujemy też serdecznie mieszkańcom parafii i Gościom, za systematyczne i chętne, składanie ofiar do puszki pod chórem na kwiaty do ozdabiania ołtarzy. Naprawdę warto.." - Ks. Ryszard Kamiński, Proboszcz parafii.

Na podstawie materiałów - Agnieszka Puzio Dębska

Kościół Świętej Trójcy