Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

ZPO1 – Zamieszanie w krainie bajek – występ klasy Ib

Sylwia Tryjanowska / 13 czerwca 2018

Dnia 7 czerwca  2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klas I-III w ramach prezentacji okolicznościowych. Tym razem uczniowie z klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni pani Doroty Końpy przedstawili bajkę pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”. Do krainy bajek przybywa wróżka złej mocy, która kocha waśnie i spory. W przedstawieniu wszystko stanęło na głowie: Jaś z Małgosią trafili do bajki Czerwonego Kapturka, Wilk został sam, Kot w butach zgubił swojego Janka a Czarownica nie miała kogo straszyć. Dopiero Król Baj przywrócił spokój i zmienił hecę złej wróżki w dawną krainę bajek. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w odgrywane role poszczególnych postaci.

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy!
Bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie przedstawienia rodzice uczniów, dzięki którym powstała bogata, stosowna do tematu spektaklu scenografia, kostiumy i rekwizyty.
Przedstawienie obejrzały również przedszkolaki z MPS1. Dzieci oglądały scenki z zapartym tchem, zainteresowaniem i przejęciem.

Obrazki galerii: