Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wystawa malarza z Włoch w MZZ, wernisaż 13 lipca

Agnieszka Puzio-Dębska / 09 lipca 2018

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza na wystawę Carmine Galie’a, która będzie trwała od 13 lipca do 31 sierpnia 2018r. w sali wystaw czasowych muzeum.

Carmine Galie urodził się 9 sierpnia  1955 r. w Giulianova, w Abruzji, do którego należy Moscufo, miasto partnerskie Mławy. W  miejscu swojego urodzenia mieszka do dziś.  Z zawodu jest chirurgiem, z pasji malarzem. W 1990r. założył, wraz z innymi artystami,  grupę ,,Fidia”, z którą brał udział w licznych wydarzeniach artystycznych. Od 1994r. zaczął wystawiać swoje prace,  najpierw w rodzinnym mieście Giulianova, potem we Włoszech i Europie. W Mławie Polsce prace Carmine Galie będą wystawiane po raz pierwszy w Polsce.

Artysta reprezentuje realizm  ekspresyjny, przechodzący w narrację surrealistyczną. W malarstwie Carmine Galie można też dostrzec wpływy fowizmu.

Ekspozycja powstała dzięki współpracy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie i Urzędu Miasta Mława z prezes stowarzyszenia Irdi Destinazionearte Danutą Anną Kidą. Koordynatorem wystawy jest krytyk sztuki prof. Massimo Pasqualone. Kuratorem wystawy jest Andrzej Panasiuk-kustosz Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 lipca 2018r. o godzinie 11:00.

Otwarcie wystawy uświetni obecność artysty Carmine Galie oraz delegacji z Moscufo, miasta partnerskiego Mławy. W czasie wernisażu będzie można też wysłuchać mini recitalu   na mandolinę i gitarę w wykonaniu Domenico Massimo i Gianni Nobilio.

wystawa%20mzz.jpg