Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Uroczyste „pasowanie na czytelnika” w ZPO nr 1

Krzysztof Napierski / 01 lutego 2019

W bibliotece ZPO nr 1 odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki oraz zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki i poszanowania książek. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami -  p. Lidią Domańską i p. Bożeną Żerańską zostali zaproszeni do Krainy Książek – „Książkolandii”. Na tę uroczystość zostali zaproszeni również rodzice.

Z tej okazji klasy pierwsze wzięły udział w specjalnej uroczystości, podczas której dzieci wykazały się wiedzą ze znajomości baśni i bajek, odgadując zagadki i ilustracje z książek oraz weszły w rolę znanych baśniowych bohaterów - w ten sposób na chwilę oderwały się od rzeczywistości i przeniosły w świat baśni i fantazji podczas czytania bajki „W baśniowym lesie” z podkładem ptasiego śpiewu (z elementami biblioterapii) oraz stworzyły mini teatrzyk – paradę tytułów książkowych – kłaniając się zebranej publiczności – rodzicom, otrzymały gromkie brawa… Pierwszaki wysłuchały też próśb książek, następnie dzieci poznały regulamin, czyli zasady zachowania się w bibliotece i obchodzenia z książkami.  Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania nastąpił moment złożenia uroczystej przysięgi: „My uczniowie pierwszej klasy Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy…”.

Nastąpił moment pasowania „nowych czytelników” przez Panią dyrektor Janinę Lampkowską uczniów klasy I b, natomiast uczniów klasy I a pasowała Pani wicedyrektor Urszula Smolińska.

Wszyscy uczniowie przeszli sprawdzian wyśmienicie, złożyli przysięgę i wypożyczyli nowiutkie książki. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał kolorową zakładkę. Imprezę czytelniczą przygotowały nauczycielki bibliotekarki: Dorota Tadrzyńska i Hanna Wietecha.

ZPO nr 1

Obrazki galerii: