Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Rusza Mławski Budżet Obywatelski 2019 – zgłoś swoją propozycję!

Magdalena Grzywacz / 26 kwietnia 2018

Od najbliższej środy - 2 maja 2018 r. - mieszkańcy Mławy mogą zgłaszać propozycje projektów, które chcieliby, aby miasto w przyszłym roku zrealizowało w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Już na początku maja startujemy z kolejną edycją MBO. Od 2 do 21 dnia tego miesiąca w kancelarii Urzędu Miasta Mława można składać propozycje projektów (formularz publikujemy jako załącznik). Dzień później rozpocznie się sprawdzanie projektów pod względem formalno-prawnym, merytorycznym i finansowym. Urzędnicy mają na to miesiąc. W tym czasie – jeśli zajdzie taka konieczność – przekażą wnioskodawcom informacje dotyczące konieczności uzupełnienia braków.

25 czerwca 2018 r. na naszej stronie internetowej ogłosimy listę propozycji projektów zakwalifikowanych do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 roku. Tego samego dnia rozpocznie się głosowanie na wybrane z nich. Potrwa ono do godziny 12:00 11 lipca br. W tym czasie autorzy propozycji mogą prowadzić kampanie informacyjne, mające na celu zdobycie głosów poparcia dla swoich projektów.

Tuż po zakończeniu głosowania 11 lipca 2018 r. nastąpi przeliczenie formularzy, które mieszkańcy wrzucą do urn. Dzień później, powołane przez Burmistrza Miasta Mława grono rozpocznie sprawdzenie poprawności tych głosów. Przypominamy, że prawo głosu mają mieszkańcy Mławy, którzy ukończyli 16 lat. Każdy ma do dyspozycji jeden głos, który może oddać na jeden wybrany projekt, własnoręcznie wypełniając kartę do głosowania, którą następnie należy wrzucić do urny w holu ratusza (przy kancelarii).

Najpóźniej ostatniego dnia lipca wyniki Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 roku zostaną podane do publicznej wiadomości. Wybrany projekt będzie zarekomendowany przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego do ujęcia przez Radę Miasta Mława w budżecie na 2019 rok.

W puli MBO, podobnie jak w latach poprzednich, jest 300 000 zł. Realizacja proponowanych projektów nie może być bardziej kosztowna, niż zakładana. Wnioskodawców prosimy o zwrócenie uwagi na to, aby proponowane działania należały do zadań własnych gminy. Nieruchomość, na której mają być realizowane powinna stanowić własność Miasta Mława, a sam projekt powinien spełniać kryterium ogólnodostępności.

Więcej informacji i szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego są zapisane w regulaminie, który publikujemy poniżej jako załącznik. Zachęcamy do lektury.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowa UMM
Do pobrania