Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Można składać wnioski o Kartę Seniora

Agnieszka Puzio-Dębska / 17 kwietnia 2018

Mława przystąpiła do programu Miasto Przyjazne Seniorom. W kancelarii urzędu miasta można składać wnioski o przyznanie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Dokumenty będą wydawane od 19 kwietnia. Ich posiadacze mogą korzystać z ulg, zniżek lub innych przywilejów oferowanych przez podmioty prywatne i firmy z całej Polski.

5 marca 2018 r. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski podpisał porozumienie ze Stowarzyszeniem Manko z Krakowa, które jest organizatorem i realizatorem Ogólnopolskiego Programu Miasto Przyjazne Seniorom i wydawcą magazynu ,,Głos Seniora”. Porozumienie to wprowadza na terenie Miasta Mława Ogólnopolską Kartę Seniora. Jest ona przeznaczona dla mieszkańców Mławy, którzy ukończyli 60. rok życia. Dzięki karcie mławscy seniorzy będą mogli korzystać z promocji przygotowanych przez partnerów programu w całej Polsce.

Ogólnopolską Kartę Seniora posiada obecnie ponad 150 tysięcy osób w wieku powyżej 60 lat. Mogą one korzystać ze zniżek na wybrane produkty i usługi w 1200 punktach (w tym instytucjach). Wśród partnerów programu znajdują się m.in. uzdrowiska, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowotno-medyczne oraz kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie), akademie językowe, centra sportu, biura podróży, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, kwiaciarnie oraz wiele innych przedsiębiorstw.

Ogólnopolska Karta Seniora – dokumenty

Karta jest wydawana bezterminowo, a senior nie ponosi żadnych kosztów związanych z jej wyrobieniem. Formularz zgłoszeniowy dla seniora załączamy poniżej. Jest on także dostępny w Kancelarii Urzędu Miasta Mława. Wypełniony formularz należy dostarczyć osobiście lub poprzez pełnomocnika do Urzędu Miasta Mława (kancelaria), bądź wysłać pocztą na adres: ul Stary Rynek 19, 06-500 Mława lub mailem (skan dokumentu) na adres infoatmlawa [dot] pl.

Zostań partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora!

Zapraszamy firmy i instytucje do włączenia się do Ogólnopolskiego Programu Karty Seniora poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Każdy podmiot niezależnie od sektora lub wielkości może zostać partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora. Warunkiem udziału jest zaoferowanie ulg i zniżek osobom, które ukończyły 60 lat.

Mławskie firmy mogą zgłaszać się do programu poprzez wypełnienie formularza dla Partnerów Programu i odesłanie go bezpośrednio do Stowarzyszenia Manko na adres e-mailowy kartasenioraatmanko [dot] pl lub za pośrednictwem Urzędu Miasta Mława (adres e-mailowy infoatmlawa [dot] pl). Zgłoszenie Partnera do Programu Ogólnopolska Karta Seniora skutkuje umieszczeniem przez Stowarzyszenie MANKO danej firmy w bazie firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora na terenie całej Polski oraz przyznaniem certyfikatów i oznakowań lokali – Miejsce przyjazne seniorom.

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Karty Seniora można uzyskać pod numerem telefonu 12 429 37 28 lub adresem e-mailowym kontaktatmanko [dot] pl.