Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Mława liderem ekologicznych rozwiązań

Krzysztof Napierski / 11 października 2018

Mława zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu ECO-MIASTO w kategorii gospodarka wodna wśród miast do 100 tysięcy mieszkańców. Tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie zaledwie 10 liderów ekologicznych rozwiązań w naszym kraju.

W szóstej edycji konkursu rywalizowało 46 polskich miast. Tytuły laureata jury przyznało 10 z nich – po dwa (dla miast powyżej i do 100 tys. mieszkańców) w każdej z konkursowych kategorii: gospodarka wodna, mobilność zrównoważona, gospodarka o obiegu zamkniętym, efektywność energetyczna budynków, zieleń miejska a jakość powietrza. Wręczono także 13 wyróżnień.

Mława zwyciężyła wśród miast do 100 tys. mieszkańców w kategorii gospodarka wodna. Nasze miasto zostało docenione przede wszystkim za budowę oczyszczalni ścieków w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, rozbudowę sieci kanalizacyjnej i promowanie przyłączeń do tejże. Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski odbierał gratulacje oraz nagrodę – wyjazd do nowoczesnego centrum działań operacyjnych SAUR we Francji – podczas uroczystego podsumowania projektu ECO-MIASTO na Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

- Jechałem na tę uroczystość, wiedząc, że dostanę jakieś wyróżnienie. Nie spodziewałem się, że to będzie pierwsze miejsce wśród miast do 100 000 mieszkańców! Bardzo się cieszę, że zostaliśmy w ten sposób docenieni. To dla nas zaszczyt – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Organizatorami Międzynarodowej Konferencji Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 były Ambasada Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

KN / UMM