Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Folk, disco, rock, metal – koncertowe Dni Mławy zaspokoją każdy muzyczny gust

Magdalena Grzywacz / 10 lipca 2018

Przed nami naprawdę gorący weekend – dosłownie i w przenośni. Jeśli wierzyć prognozom, termometry powinny wtedy pokazać około 22 st. C. Temperaturę dodatkowo podniosą artyści występujący na scenie podczas Dni Mławy i Summer City Festivalu. W tym roku, z inicjatywy burmistrza, impreza będzie trwać aż trzy dni i powinna zaspokoić każdy muzyczny gust.

Na mławian i przyjeżdżających do miasta gości czeka wiele atrakcji – nie tylko muzycznych. Już w piątek 13 lipca o godz. 11.00 zapraszamy do sali wystaw czasowych na otwarcie wystawy malarskiej Carmine’a Galiègo, trzy i pół godziny później natomiast do Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury na wernisaż „Moje Moscufo” Magdaleny Grzywacz i Gianiego Nobilia (na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia włoskiego miasta). Głównym punktem programu pierwszego z Dni Mławy będzie koncert „Mławskie Premiery” na scenie plenerowej na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie wystąpią nasze lokalne zespoły: WML, Heaven, Miasto Wewnętrzne, W innym stanie, Project oraz Daro Marcinkiewicz Band Tribute to Jimi Hendrix. Początek koncertu o godz. 18.00.

W sobotę na placu przy stadionie rozpoczynamy Summer City Festival – imprezę, podczas której usłyszymy artystów znanych z ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych scen. Tego dnia od godz. 16.00 wystąpią w Mławie zespoły Mitra (folk, rock), Łobuzy (disco), Dikanda (folk) oraz gwiazda wieczoru – Brathanki (folk, rock). W niedzielę 15 lipca ok. 15.30 imprezowiczów powita swoim programem kabaretowym Robert Rozmus. Później zaśpiewają Exitium (włoski zespół metalowy czerpiący inspiracje z twórczości grupy Black Sabbath), Paulina Romaniuk (finalistka „The Voice of Poland”) i Dawid Kwiatkowski z zespołem (gwiazda muzyki pop), a na wielki finał – polsko-czeska rockmanka Ewa Farna. Każdego z dni tego weekendu możemy liczyć na dobrą zabawę przy świetnej muzyce na żywo do samej nocy.

Producent wykonawczy Summer City Festivalu – firma Palazzi, z którą Miasto Mława współpracuje już od kilku lat – zapowiada, że wzorem poprzednich edycji podczas imprezy będą do dyspozycji m.in. duży lunapark, strefa gastronomiczna i stoiska handlowe. O bezpieczeństwo zadbają profesjonalna ochrona oraz służba medyczna.

Organizatorem Dni Mławy 2018 jest Miejski Dom Kultury w Mławie. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski (pomysłodawca „Mławskich Premier”).

KN / UMM

fot.: Wikipedia