Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Cantare i Miloga bawiły się na Krajewie

Magdalena Grzywacz / 12 lipca 2018

Członkowie dwóch klubów działających przy Miejskim Domu Kultury w Mławie - Klubu Seniora „Milonga” oraz Zespołu Artystycznego Seniorów „Cantare” - podsumowali intensywny rok pracy piknikiem w szkółce leśnej Nadleśnictwa Dwukoły w Krajewie.

Spotkanie zorganizowała Edyta Suszek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, pod egidą którego działają obie grupy. Ich członkowie do spotkania przygotowali się od kilku tygodni. Na stołach w szkółce Nadleśnictwa Dwukoły pojawiły się i ciasta, i domowy smalec oraz całe spektrum ogórkowych przystawek (np. kiszone, konserwowane, w curry). Na wielkim ruszcie nad ogniskiem przyrządzono karkówkę i kiełbaski z grilla, a przestrzeń na środku placu z czasem w sposób naturalny zamieniła się w taneczny parkiet.

Podczas spotkania nie zabrakło elementów edukacyjnych. Nadleśniczy Jaromin Skrzypecki przypomniał gościom o zasadach bezpieczeństwa w lesie. Zachęcił do spacerów w mławskich ostępach i odbywania dłuższych wycieczek, np. do rezerwatu Dębowa Góra w okolicy Dwukół.

Przypomniał, że jeżeli w lesie spotka nas burza, powinniśmy natychmiast wyłączyć telefon i oddalić się od drzew – stanąć na środku drogi lub na polanie. Pracownice służby leśnej zorganizowały gościom wycieczkę po szkółce i rozdały materiały promocyjne, mapki oraz prospekty z cennymi informacjami.

Na zaproszenie seniorów do szkółki na Krajewie przyjechali także burmistrz Sławomir Kowalewski oraz jego zastępca – Janina Budzichowska. Włodarz podziękował członkom grup „Milonga” i „Cantare” za ich aktywność i chęć pracy społecznej, która jest zachętą także dla młodszych pokoleń.

Pogoda dopisała, jedzenie i humory były bardzo dobre, więc spotkanie w Krajewie uznano za wyjątkowo udane. Seniorzy już zapowiedzieli rychły powrót do mławskiego lasu.

Organizacja spotkania była możliwa także dzięki ofiarności sponsorów, m.in. właściciela marki Mazur Aqua.

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM