Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Bezpieczny senior to świadomy senior

Krzysztof Napierski / 09 października 2018

Konferencję pod takim hasłem zorganizował w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie tutejszy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Słuchacze mogli się dowiedzieć od zaproszonych ekspertów, jak ustrzec się przed zagrożeniami czyhającymi na seniorów i nie tylko.

O przemocy wobec osób starszych w bliskich relacjach (np. ze strony dzieci, które okradają seniorów z pieniędzy lub znęcają się nad nimi psychicznie) mówiła w czwartek 4 października kierownik Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia Renata Durda. Wspomniała o realizowanym przez Niebieską Linię programie „Akademia bezpiecznego człowieka” i wyświetliła film edukacyjny poświęcony takim współczesnym zagrożeniom, jak m.in. oszustwa na wnuczka lub policjanta czy zawyżanie cen – nawet kilkudziesięciokrotne – podczas prezentacji produktów (np. garnków lub pościeli).

Wśród prelegentów znaleźli się także przedstawiciele służb mundurowych. Mł. asp. Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie mówiła o bezpieczeństwie seniorów w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych, natomiast mł. bryg. Tomasz Gajewski skoncentrował się na tematyce zagrożeń pożarowych i zdrowotnych (zatrucie tlenkiem węgla) związanych z użytkowaniem instalacji grzewczych.

Gospodarzem konferencji była dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie Dorota Kaczorek-Magdalińska. Patronat nad wydarzeniem oraz całą kampanią „Bezpieczny senior to świadomy senior” objął Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

KN / UMM

Obrazki galerii: