Przejdź do treści

Dane kontaktowe

+48 236543382, +48 236543652

info@mlawa.pl

Aktualności > >


Wyszukiwarka

Wyszukaj w serwisie

Drukuj Drukuj do PDF

Po bitwie – parada rekonstruktorów i pokaz sprzętu. Migi huczały nad głowami

Data wpisu: 2017-08-27 08:43:00 Autor: Magdalena Grzywacz
Po bitwie – parada rekonstruktorów i pokaz sprzętu. Migi huczały nad głowami
Tradycją rekonstrukcji w Uniszkach Zawadzkich stały się już wieńczące je parady z udziałem wszystkich biorących udział w inscenizacji aktorów oraz sprzętu, który zagrał na polu walki. W tym roku po raz pierwszy widzowie obejrzeli także pokaz dynamiczny pojazdów będących na wyposażeniu współczesnej armii, prezentowanych wcześniej tuż obok na pikniku militarnym.

Przez pole bitwy przejechały i "dały głos" ślepymi pociskami czołgi, wóz opancerzony i uzbrojona terenówka. Prawdziwym hitem i sporym zaskoczeniem dla wielu widzów były jednak pędzące nad ich głowami migi. Przelatujące na niskim pułapie odrzutowce pojawiały się na niebie nagle i niespodziewanie, by z wielkim hukiem zniknąć po chwili ponad chmurami. Nad publicznością pojawiły się dwukrotnie, aby każdy mógł się im dobrze przyjrzeć.

Widzowie nagrodzili gromkimi oklaskami zarówno załogi wspaniałych maszyn, jak też defilujących przed nimi rekonstruktorów wojskowych i cywilnych. Po raz kolejny występujący na polu w Uniszkach Zawadzkich aktorzy przygotowali dla nich prawdziwą ucztę. Brawo!

KN / UMM

Po bitwie – parada rekonstruktorów i pokaz sprzętu

fot.: Krzysztof Napierski

Powrót

Przeczytaj treść ponownie

Stary Rynek 19
06-500 Mława
tel. (+48) 23 654 33 82
faks (+48) 23 654 36 52
e-mail: info@mlawa.pl